Po stopách ježků

1. díl seriálu

0 453

 

V našich blogových seriálech se věnujeme postupně všem živočichům, se kterými se můžete nejen potkat na své zahradě, ale také je na ni aktivně nalákat, a pomoci jim tak přežít dnešní dobu, která jim bohužel nepřeje.

K takovým tvorečkům patří i ježci. I ti se stěhují blíž k lidem, do zahrad a parků, podobně jako volně žijící ptáci, protože tam častokrát najdou lepší podmínky k životu než ve volné přírodě plné monokulturních lánů bez života…

I ježkům my lidé neustále zmenšujeme životní prostor a stavíme jim do cesty často nepřekonatelné překážky. Ve Velké Británii zaznamenali vědci v posledních desetiletích dramatický pokles stavu ježků. U nás to nikdo nepočítal, ale patrně to nebude jiné.

Jen do Záchranné stanice hlavního města Prahy se dostávají ročně stovky ježků. Velkým nebezpečím jsou pro ně auta, zničené hnízdo, ale i travní sekačky a psi. Proto jsme připravili tento seriál „ježčích“ blogů. Aby lidé více věděli o životě ježků i jak jim pomoci na své zahradě a ve svém okolí.

V jednotlivých dílech podrobně popíšeme jejich život, jak by měla vypadat správná ježčí zahrada, jak poznat, že máme na zahradě ježka, jak ježci bydlí, jak a kdy ježky dokrmovat.

Pokud máte tyhle neodolatelné bodlináče rádi, mrkněte jednou týdně tady na náš blog. Právě tak často budeme jednotlivé díly zveřejňovat.

Ježkům zdar!

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Zanechte komentář