Naši lidé

Samozřejmě Zelená domácnost není a nikdy nebyla jen o Zuzce a Petrovi – majitelích firmy. Zde jsou představeni všichni, kteří pro Zelenou domácnost pracují. Mimochodem - jak a proč vznikla Zelená domácnost si můžete přečíst ZDE.

Petr Dobrý
Jsem asi nejviditelnější tvář Zelené domácnosti, byť po tom zase tak moc netoužím. Bude to tím, že se mnohdy snažím aktivně propagovat pomoc zvířatům na zahradách, balkonech i zdech rodinných domů. A tak jste mě možná viděli v různých médiích zapáleně mluvit o čmelácích, samotářkách, ptácích a taky třeba netopýrech nebo Slepicích v nouzi. V Zelené domácnosti mám na starost prodej a marketing, ale můžete mě občas potkat i v naší prodejně, protože jak je to v menších firmách běžné, občas všichni pomáháme tam, kde je potřeba.

Zuzana Dobrá
Petr, manžel, neustále něco vymýšlí a já jsem ta, která to musí pak řešit papírově a účetně. Ne, že by mě to papírování tak bavilo, ale i to někdo dělat musí. Relax od papírů hledám v přírodě s našimi hafany a na hodinách jógy, které vedu. I mě občas potkáte v prodejně, ale skoro vždy mě uslyšíte v telefonu, když voláte s různými dotazy.
 

Jitka
Studovala jsem ekologii a tak mi samozřejmě záleží na tom, jestli je má práce spojena s ochranou životního prostředí. V Zelené domácnosti mám pocit, že pomáhám dobré věci a zároveň je fajn vidět hmatatelné výsledky celofiremního úsilí. Do kontaktu se mnou můžete přijít hlavně pokud budete mít dotazy na složení přírodní kosmetiky nebo drogerie. 

Markéta
Pracuji v Zelené domácnosti už asi 3 roky a přestože je práce někdy i fyzicky náročnější, pracuji zde ráda. Filozofie a styl obchodu je pro mě smysluplná a přispívám tak alespoň trochu k dobru této planety. Mám ráda přírodu a zde mám pocit, že se práce s přírodou snoubí. Setkáte se se mnou na prodejně, kde mám na starost přímý prodej, péči o prodejnu a balení zásilek. Když mám volno, tak se věnuji svojí zahradě a našim domácím zvířatům.

Pavel
Zelenou domácnost jsem sledoval ještě dřív, než jsem tušil, že tady budu někdy pracovat. Toužil jsem totiž dělat něco, co mi bude dávat smysl a tahle práce smysl má. Mohl jsem sedět v kanceláři a koukat na internet, ale neměl bych takovou radost, jako když teď někomu posílám věci, které ocení především příroda kolem nás. Osud zvířat a planety mi není lhostejný a jsem rád, když vidím, že nejsem sám. Když nepomáhám přírodě jako vedoucí expedice Zelené domácnosti, tak se věnuji své přírodní zahradě, svým 3 psům z útulku a v neposlední řadě i muzice se svou kapelou.

Jirka
S Petrem a Zuzkou se známe řadu let. Bydlíme ve stejné vesnici. Mám rád zahradu a zvířata na ní a tak když jsem dostal nabídku pomáhat ve firemním skladu, kde (díky své vrozené šikovnosti) montuji a kompletuji české výrobky a polepuji zboží všemožnými etiketami, jak to vyžaduje zákon, dlouho jsem neváhal. Taky udržuji ve skladu pořádek, což je někdy dost velká práce.... Ale práce mě baví. Ve volném čase se s manželkou věnujeme velebení našeho domu a hlavně zahrady a taky rozmazlujeme našeho psa z útulku a kočku nalezence.