Proč nakupovat v Zelené domácnosti

Nejsme start up ani lidi, kteří teď objevili ekovýrobky jako příležitost k podnikání. Zelenou domácnost provozujeme již řadu let a ještě mnohem déle žijeme to, co propagujeme. Více o nás ZDE.

Naším cílem není maximalizovat zisk. Chceme mít radost a uspokojení z práce a dávat příklad dalším, že podnikat lze po všem stránkách odpovědně. 5% z hodnoty každé objednávky v našem obchodě putuje jedné z pěti ekologických organizací na jejich projekty. Více ZDE.

Prodáváme výrobky, které dlouhodobě používáme my, nebo známí. U mnoha výrobků v našem shopu najdete i osobní zkušenosti, doporučení a tipy.

Nevybíráme výrobky podle toho, zda je to potenciální prodejní hit. Prostě hledáme a nabízíme "jen" ekologické a funkční alternativy k běžně používaným výrobkům a výrobky na pomoc zvířatům kolem nás.

Funkčnost výrobků v naší nabídce je pro nás prioritou. K čemu je totiž ekologický šetrný výrobek, když neplní dobře svoji funkci a tak skončí nepoužit v zákazníkově skříni nebo dokonce v koši.

Často nejekologičtější je nekoupit nic a vystačit s tím, co máte doma. Proto vždy říkáme - kupujte jen to, co opravdu potřebujete a využijete.

Nenavyšujeme prodejní ceny, abychom pak z nich zákazníkům nabízeli „atraktivní“ slevy a další „výhodné“ nabídky.

Naše zákazníky nestrašíme často nepodloženými, nebo zkreslenými informacemi o škodlivosti těch či oněch látek v různých výrobcích jen proto, aby u nás více nakoupili.

V popiskách výrobků na shopu uvádíme všechny podstatné a nám známé informace - včetně složení výrobku nebo certifikátů…

Vyvíjíme si řadu vlastních výrobků, které necháváme vyrábět v malých českých a moravských dílnách.

Nepodporujeme reklamními investicemi média se zahraniční účastí. Takto ušetřené peníze za reklamu věnujeme na pomoc přírodě a na tvorbu dalších osvětových webů o pomoci zvířatům. Zelená domácnost není totiž jen o prodeji, ale možná ještě více o osvětě na téma pomoci přírodě kolem nás.

Nejsme dokonalí a jako asi každý děláme někdy chyby. Ale snažíme se je rychle napravit a to ke spokojenosti našich zákazníků.

Neskrýváme se za anonymní jméno firmy. Naopak - rádi se s našimi zákazníky potkáváme v naší prodejně, na veletrzích, případně je možné nás jednotlivě kontaktovat e-mailem nebo telefonicky.

Učený z nebe nepadá, proto rádi radíme všem, kteří chtějí žít do budoucna svůj život ohleduplněji k přírodě i sobě. Není to totiž ani nemožné, ani drahé nebo těžké. Často stačí jen chtít a dobře začít.

V roce 2020 jsme založili Nadační fond obchodu Zelená domácnost, se kterým chystáme podporu dalších a dalších zajímavých projektů na pomoc přírodě.

Bude nám ctí, když vám k cestě za lepším a udržitelnějším žitím budeme nápomocní!

Zuzka a Petr Dobrý a celý tým Zelené domácnosti.