Bambusová lahev Not just bamboo - Life, Zelená 380 ml

Z přírodního materiálu Minimalizace odpadu Opakovaně použitelný výrobek Netestováno na zvířatech

Bambusová lahev ručně vyrobená rodinnými komunitami ve Vietnamu.

845  včetně DPH

Kód: NJBZ

Dostupnost: Skladem

Novinka
 • Se zeleným silikonovým pítkem
 • Vyrobeno ručně v malých vietnamkých vesnicích
 • Z přírodního a udržitelného zdroje
 • Z jednoho kusu bambusu
 • Víčko z vodotěsného a zdravotně nezávadného silikonu
 • Bez obsahu ftalátu, BPA a dalších škodlivých látek
Bambusová lahev Not just bamboo je vyrobena z jednoho kusu bambusu a to přímo v místě, kde se pěstuje. Lahev je ošetřena certifikovaným lakem pro delší životnost a větší odolnost vůči tekutinám až do 75 stupních Celsia. Vodotěsné silikonové víčko je zdravotně nezávadné a certifikované pro styk s vodou a potravinami až do 200 stupňů Celsia. Výrobce doporučuje pouze ruční mytí pro co nejdelší zachování životnosti výrobku.

Bambusové lahve Not just bamboo jsou ručně vyráběny z jednoho kusu bambusu. Ten je šetrně pěstován ve velkých bambusových lesech místních rodinných komunit ve Vietnamu, kde je také dále zpracováván. Bambus je záměrně vybírán kvůli svým nepřekonatelným vlastnostem - roste neuvěřitelně rychle a to bez používání jakýchkoliv hnojiv nebo pesticidů. Bambus, který je používán pro výrobu lahví Not just bamboo roste cca 3-5 let a je sbírán ručně, bez použití strojové techniky, která by vypouštěla emise CO2 nebo další znečišťující látky. Bambus má navíc schopnost pohlcovat CO2 a to efektivněji, než pomalu rostoucí stromy
 
Zaměstnanci firmy Not just bamboo jsou spravedlivě odměňováni a mají důstojné pracovní podmínky s garantovanou pracovní dobou. Snaží se tak o zachování tradičních vietnamských komunit. Vesnice čítají od 20 do 200 rodin a každá z rodin ovládá různé techniky ruční výroby, kterou si předávají z generace na generaci.
 
Lahev Not just bamboo kombinuje moderní dánské návrhy s tradiční asijskou kulturou. Firma spolupracuje s dánskou designovou a architektonickou společností a spojuje jednoduché designové návrhy a funkčnost.
 

Specifikace:

 • Kapacita: 380 ml
 • Výška: cca 22 cm
 • Průměr pítka: cca 2 cm
 • Vnitřní průměr: cca 4,8 cm / vnější průměr cca 5,5 cm
 • Hmotnost: cca 280 gramů

Not just bamboo

Not just bamboo je maldá dánská firma, která spojuje skandinávský design, udržitelnost a podporu místních rodinných komunit ve Vietnamu.

Výsledkem je lahev z jednoho kusu bambusu - ten je šetrně pěstován ve velkých bambusových lesech místních rodinných komunit ve Vietnamu, kde je také dále zpracováván. Bambus je záměrně vybírán kvůli svým nepřekonatelným vlastnostem - roste neuvěřitelně rychle a to bez používání jakýchkoliv hnojiv nebo pesticidů. Bambus, který je používán pro výrobku lahví Not just bamboo roste cca 3-5 let a je sbírán ručně, bez použití strojové techniky, která by vypouštěla emise CO2 nebo další znečišťující látky. Bambus má navíc schopnost pohlcovat CO2 a to efektivněji, než pomalu rostoucí stromy
 
Zaměstnanci firmy Not just bamboo jsou spravedlivě odměňováni a mají důstojné pracovní podmínky s garantovanou pracovní dobou. Snaží se tak o zachování tradičních vietnamských komunit. Vesnice čítají od 20 do 200 rodin a každá z rodin ovládá různé techniky ruční výroby, kterou si předávají z generace na generaci.
 
Lahev Not just bamboo kombinuje moderní dánské návrhy s tradiční asijskou kulturou. Spolupracuje s dánskou designovou a architektonickou společností a spojuje jednoduché designové návrhy a funkčnost.

Vaše dotazy

Zpráva