Budka pro menší druhy netopýrů 3FN

Z přírodního materiálu Dřevo s FSC certifikací Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Do lesa nebo parku – s ochranou před predátory – 2 vchody.

Koupit

890 
včetně DPH

Kód: 138/2

Dostupnost: Skladem

  • Tato budka je ideální pro umístění v lese, v parku, nebo lesní části zahrady
  • Vyvinuto speciálně pro menší netopýry podle posledních vědeckých poznatků
  • Konstrukce (užší vletový otvor oproti budce 2FN) je ideální pro menší druhy netopýrů a poskytuje zvýšenou ochranu před predátory, průvanem a přímým světlem
Budka má dva vchody. Přední pro přímý přílet do budky a zadní, v dolní části budky, pro ty netopýry, kteří přistanou na kmeni stromu a do budky šplhají. Součástí výrobku je i speciální hliníkový hřebík, který můžete bez obav zatlouct do kmene stromu.
Tento typ netopýří budky nelze předělat na ptačí budku. Pro takové účely můžete použít například budku 2F.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění:
minimální výška 2,5 metru, teplá JV – JZ strana kmene, volný letový prostor kolem budky
Tuto budku běžně využívají: menší druhy netopýrů žijících v lesích
Čištění a kontrola: Budka je téměř samočistící, trus může vypadávat ven. Přesto je kontrola a čistění doporučena v případě využití velkou skupinou netopýrů. Přední panel lze snadno odstranit. (Kontrola a čistění by mělo být prováděno tak, aby nedocházelo k rušení obyvatelů budky).

 

Specifikace:

  • Venkovní rozměry: Průměr: 16 cm, Výška: 36 cm
  • Váha: cca 4,6 kg
  • Barva: černá, šedý čelní panel
  • Materiál: dřevocement
zpátky nahoru