Budka pro netopýry 1 WQ - celoroční, na zdi domů

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Celoroční budka na zeď domu.

4 359  včetně DPH

Kód: 765/0

Dostupnost: Skladem

  • Pro celoroční úkryt nebo jako prostor pro letní rozmnožování a odchov mláďat
  • Oproti budce 1FQ je použita mnohem silnější izolace, která poskytuje netopýrům bezpečný úkryt při hibernaci v zimě (v mrazech)
  • Uvnitř jsou dva hlavní prostory
  • Vletový otvor slouží k pohodlnému vletu a výletu a k vypadávání trusu
  • Úkryt nepotřebuje žádnou další péči ani čištění
Netopýři vyhledávají takové úkryty, které co nejvíce splňují jejich potřeby. To bylo pečlivě zvažováno i při navrhování této budky. Například přední panel je zdrsněn, aby se na něj mohli netopýři pohodlně zavěsit nebo z něj vzlétnout. Vchod je tvarován tak, aby i nezkušení mladí netopýři neměli žádné problémy. Vnitřní prostory i čelní panel mají různě silnou izolaci, aby se netopýři mohli posunovat v případě kolísání teplot tam, kde je jim nejpříjemněji. Vnitřní prostor je dále členěn tak, aby zde bylo dostatek prostoru pro snadné zavěšení a pro úkryt.
Použitý materiál má speciální venkovní úpravu, propouští vlhkost z úkrytu, ale ne dovnitř. Vydrží desítky let. Čelní panel je natřen ve výrobě, ale můžete barvu přizpůsobit barvě vaší fasády nátěrem paropropustnou barvou na zeď. Zadní strana je bez nátěru, aby byl lepší kontakt mezi zdí a úkrytem. Všechny kovové části, se kterým netopýři přicházejí do kontaktu, jsou z nerezavějícího materiálu.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř úkrytu.
Instalace je velmi jednoduchá a snadno se přidělá k jakékoliv zdi. Pokud jí chcete přidělat na dřevo, doporučuje se zadní škvíry zaplnit silikonem, aby nemohlo docházet k zatékání za zadní stěnu a hnilobě dřeva na fasádě.

Umístění:
Instalujte v minimální výšce 3 metr tam, kde mají netopýři snadnou příletovou a odletovou cestu. Ideálně teplá JV-JZ strana.Tuto budku je možné úspěšně použít i na půdách nebo uvnitř starých domů (i hradů), kam mají netopýři nerušený přístup po celý rok.
Tuto budku běžně využívají: všechny druhy netopýrů, které využívají úkryty v domech a jejich okolí.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.Specifikace:

Rozměry: 58 cm x 38,5 x 12 cm
Váha: 22 kg
Materiál: dřevocement Schwegler

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva