Budka pro netopýry 1FW - i pro zimování

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Velká budka na strom případně zeď, vhodná i pro zimování.

5 799  včetně DPH

Kód: 137/5

Dostupnost: Skladem

  • Tento model je velmi oblíbený nejen jako úkryt větších letních kolonií netopýrů, ale mohutná izolace zajišťuje dokonalé podmínky i pro jejich zimování.
  • Vejde se do ní opravdu velké množství netopýrů. Zaznamenaný rekord je 180 jedinců (Německo).
  • Netopýři jsou velmi společenští, a proto jim vyhovuje, že je v budce spousty míst pro zavěšení, ale také pro péči matek o mláďata.
Přední panel má 3 přepážky pro snadné zavěšování netopýrů a optimální teplotní podmínky. Budka lze snadno otevřít a čistit. Pokud ji využívá velké množství netopýrů, doporučuje se pravidelně odstraňovat trus (mimochodem, je to výborné hnojivo na záhony).
Ideální k zavěšení na kmen stromu.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění:
min. výška 3 metry, teplá JV – JZ strana domu nebo kmene stromu, volný letový prostor kolem budky. Vzhledem k váze budky (20 kg) nelze instalovat na tenký kmen stromu nebo třeba dřevěné obložení domu.
Tuto budku běžně využívají: Netopýr rezavý, parkový, ušatý, ale i jiné druhy v závislosti na lokalitě umístění.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Součástí dodávky je budka s odnímacím panelem, uchycení na strom nebo větev a speciální hliníkové hřebíky k přidělání uchycovacích háků
  • Vnější rozměry: průměr 38 x 50 cm
  • Vnitřní rozměry: průměr 20 x 38 cm
  • Váha: 20 kg
  • Barva: černá
  • Materiál: dřevocement

 

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva