Čistič lahví 1 kg Tierra Verde

Vyrobeno v ČR Bez živočišných složek Bez palmového oleje Netestováno na zvířatech

Čistí a dezinfikuje lahve na vodu, smoothie nebo kojenecké lahvičky od usazenin minerálů, zbytků i zápachu.

Certifikace: Bez živočišných složek

189 Kč včetně DPH

Kód: 05390

Hmotnost: 1,05 kg

Dostupnost: Skladem

 • Na lahve na vodu, smoothie nebo kojenecké lahvičky
 • Čistí lahve od usazenin minerálů, zbytků i zápachu
 • Poradí si i na těžko dostupných místech
 • Odstraňuje biofilm a vápenaté usazeniny
 • Na skleněné, plastové nebo nerezové nádoby a lahve
 • Má dezinfekční účinek
Vyčistí a dezinfikuje vaše lahve na vodu, smoothie nebo kojenecké lahvičky od usazenin minerálů, zbytků i zápachu, poradí si i na těžko dostupných místech. Tento produkt je skvělým pomocníkem nejen při čištění lahví, do kterých se nevejde štětka nebo kartáč, ale také pokud máte problém s opravdu velmi znečištěnými lahvemi. Čistič lahví výborně odstraňuje biofilm a vápenaté usazeniny, které se tvoří uvnitř nádob na tekutiny. Pohlcuje pachy, rozpouští tuky a má dezinfekční účinek. Schválen Státním zdravotním ústavem pro údržbu kojeneckých lahví.

K čemu se používá
 • Slouží k jednoduchému ručnímu mytí lahví od vody, mléka, šťáv/smoothies, čaje
 • Na skleněné, plastové nebo nerezové nádoby a lahve
 • Na dětské lahve na mléko

Jak se používá
Mytí lahví na vodu: Do lahve na vodu nasypeme 1 polévkovou lžíci prášku (cca 30 g), zalijeme teplou vodou, uzavřeme a důkladně protřepeme. Poté lahev opatrně otevřeme a necháme roztok působit alespoň několik minut. Protože při chemické reakci vzniká značný tlak a hrozí vytrysknutí tekutiny, doporučujeme lahve čistit ve dřezu, umyvadle či vaně. Po umytí nádoby vždy vypláchneme pitnou vodou.
Mytí lahví od ovocných šťáv/smoothies: Postupujeme stejně. V případě zaschlých usazenin na skle použijeme co nejteplejší vodu a necháme odmočit.
Mytí lahví od mléka: (nebo mléčného výrobku) Nejdříve vypláchneme studenou vodou, abychom odstranili zbytky bílkovin, dále postupujeme stejně. Hliníkové lahve na pití nejlépe vůbec nepoužíváme, a pokud ano, myjeme je pouze horkou vodou a gelem na nádobí.

Na co si dát pozor
Mytí hliníkových lahví doporučujeme provádět pouze horkou vodou a gelem na nádobí. Hliník by v reakci na čisticí prášek oxidoval a šednul, stejně jako se to stává hliníkovému nádobí například v myčce.
 

Specifikace:

 • Složení: > 30 % soda bikarbona, 15 - 30 % perkarbonát sodný, < 5 % kyselina citronová
 • Obsah: 1 kg

Tierra Verde

Firma TIERRA VERDE s.r.o. byla založena v roce 2008 a je českou společností bez zahraniční účasti. Jejím cílem je vyrábět výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a s co nejpozitivnějším vlivem na člověka a společnost.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky