Čmeláci - dřevěný čmelín na zeď - typ 2018 - s náplní zdarma

Z recyklovaného materiálu Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR

Větší čmelín s lepší izolací, nyní s náplní zdarma.

Koupit

1 095 
včetně DPH

Kód: cmelzed017

Dostupnost: Skladem

 • Nový větší a vylepšený model
 • Vyrobeno z masivního dřeva
 • S voděodolnou střechou
 • S vylepšeným větráním a izolací
Tento výrobek je užitečným pomocníkem pro zahradníky a pro všechny, kdo chtějí pomoci čmelákům. Poskytuje bezpečný úkryt pro hnízdění čmeláků. Vyrobeno z kvalitního masivního dřeva. Střecha je vyrobena z voděodolné venkovní překližky se zeleným nátěrem a nyní navíc je opatřena deskou z recyklovaného plastu, který chrání střechu a prodlužuje její životnost. Pro lepší izolaci je z vnitřní strany střechy nově také 2cm deska z extrudovaného polystyrenu. S vylepšeným a uzavíratelným větráním pro chladné noci. S elegantním uchycením na zeď.

Domeček lze snadno umístit na vhodné místo v zahradě. Může se postavit na zem i jednoduše připevnit na zeď nebo strom, což je vhodné například při problémech s mravenci. Pro pozorování aktivit čmeláků slouží vnitřní vyndavací pohledové okénko, které můžete v našem obchodě ke čmelínu dokoupit. Střecha jde úplně odejmout i dobře zajistit na čmelínu před silným větrem. Větrací otvor je vybaven síťkou bránící vstupu predátorů do čmelína. Součástí výrobku jsou instrukce na používání čmelína.

Podrobné pokyny, jak přilákat čmeláčí matku do čmelínu a jak čmeláky přilákat na vaší zahradu najdete na www.cmelaci.cz

Proč mít domeček pro čmeláky v zahradě?
Počet čmeláků v přírodě rychle klesá. Přitom jsou to přírodní a nejlepší opylovači pro Vaši zahradu. Čmeláci mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny opylují pouze čmeláci, pokud je chladno a včely ještě nelétají, jsou otužilejší čmeláci jedinou nadějí pro opylení květů rostlin, které vykvétají brzy na jaře. Bohužel čmeláků (i včel) v přírodě ubývá, jejich přirozená útočiště a domovy mizí, intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí.
Pokud nabídnete čmelákům domov v bezpečném a chráněném prostředí, můžete prakticky, užitečně a snadno pomoci přispět k jejich ochraně a podpořit místní biodiverzitu, z čehož budou mít prospěch rostliny v okolí, ale samozřejmě i vaše zahrada.
Více o čmelácích i jejich chovu na zahradě najdete na webu, na jehož tvorbě se podílíme - www.cmelaci.cz


Specifikace:

 • Rozměry čmelínu: 38x 31x 17cm
 • Délka se zadními lištami při přidělání na zeď, cca 45 cm
 • Síla stěn - 2 cm
 • Síla střechy - cca 3,5 cm
 • Váha: cca 4,5 kg
 • Vyrobeno z masivního dřeva - vícevrstvé desky AGROP - za dodržování přísných ekologických předpisů. Český výrobce těchto desek získal v roce 2008 certifikát Natureplus. Systém lepení je označován jako TOP NATURE.
 • Střecha je z trvanlivé, vodě odolné venkovní překližky, opatřené zeleným nátěrem vodou ředitelnou ekologickou barvou a ochranná horní deska z recyklovaného plastu.
 • Součástí výrobku je i teplodržná náplň čmelína (surová bavlna)

Související výrobky

zpátky nahoru