Čmeláci - dřevěný čmelín na zeď - typ 2018 - s náplní zdarma

Z recyklovaného materiálu Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR

Větší čmelín s lepší izolací, nyní s náplní zdarma.

1 095  včetně DPH

Kód: cmelzed017

Dostupnost: Skladem

 • Nový větší a vylepšený model
 • Vyrobeno z masivního dřeva
 • S voděodolnou střechou
 • S vylepšeným větráním a izolací
Tento výrobek je užitečným pomocníkem pro zahradníky a pro všechny, kdo chtějí pomoci čmelákům. Poskytuje bezpečný úkryt pro hnízdění čmeláků. Vyrobeno z kvalitního masivního dřeva. Střecha je vyrobena z voděodolné venkovní překližky se zeleným nátěrem a nyní navíc je opatřena deskou z recyklovaného plastu, který chrání střechu a prodlužuje její životnost. Pro lepší izolaci je z vnitřní strany střechy nově také 2cm deska z extrudovaného polystyrenu. S vylepšeným a uzavíratelným větráním pro chladné noci. S elegantním uchycením na zeď.

Domeček lze snadno umístit na vhodné místo v zahradě. Může se postavit na zem i jednoduše připevnit na zeď nebo strom, což je vhodné například při problémech s mravenci. Pro pozorování aktivit čmeláků slouží vnitřní vyndavací pohledové okénko, které můžete v našem obchodě ke čmelínu dokoupit. Střecha jde úplně odejmout i dobře zajistit na čmelínu před silným větrem. Větrací otvor je vybaven síťkou bránící vstupu predátorů do čmelína. Součástí výrobku jsou instrukce na používání čmelína.

Naše čmelíny využívá i jediný legální laboratorní komerční chov čmeláků zemních v ČR - Český čmelák (VÚ Pícninářský).

Podrobné pokyny, jak přilákat čmeláčí matku do čmelínu a jak čmeláky přilákat na vaší zahradu najdete na www.cmelaci.cz

Proč mít domeček pro čmeláky v zahradě?
Počet čmeláků v přírodě rychle klesá. Přitom jsou to přírodní a nejlepší opylovači pro Vaši zahradu. Čmeláci mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny opylují pouze čmeláci, pokud je chladno a včely ještě nelétají, jsou otužilejší čmeláci jedinou nadějí pro opylení květů rostlin, které vykvétají brzy na jaře. Bohužel čmeláků (i včel) v přírodě ubývá, jejich přirozená útočiště a domovy mizí, intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí.
Pokud nabídnete čmelákům domov v bezpečném a chráněném prostředí, můžete prakticky, užitečně a snadno pomoci přispět k jejich ochraně a podpořit místní biodiverzitu, z čehož budou mít prospěch rostliny v okolí, ale samozřejmě i vaše zahrada.
Více o čmelácích i jejich chovu na zahradě najdete na webu, na jehož tvorbě se podílíme - www.cmelaci.cz


Specifikace:

 • Rozměry čmelínu: 38x 31x 17cm
 • Délka se zadními lištami při přidělání na zeď, cca 45 cm
 • Síla stěn - 2 cm
 • Síla střechy - cca 3,5 cm
 • Váha: cca 4,5 kg
 • Vyrobeno z masivního dřeva - vícevrstvé desky AGROP - za dodržování přísných ekologických předpisů. Český výrobce těchto desek získal v roce 2008 certifikát Natureplus. Systém lepení je označován jako TOP NATURE.
 • Střecha je z trvanlivé, vodě odolné venkovní překližky, opatřené zeleným nátěrem vodou ředitelnou ekologickou barvou a ochranná horní deska z recyklovaného plastu.
 • Součástí výrobku je i teplodržná náplň čmelína (surová bavlna)

MIchael´s Original

Zakladatelé a majitelé firmy Michael´s Originals jsou Ben a Nancy. Nancy je z Filipín a jako dítě se přestěhovala do Velké Británie. Ben je angličan, kuchař, který jeden čas spolupracoval s Jamie Olivierem. Při návštěvě rodiny Nancy na Filipínách si Ben všiml, že používají zvláštní přírodní houbičky na nádobí i na tělo, které jsou vyrobeny ze speciální odrůdy tykve (Lufa válcovitá). Ta je domovem v tropech jihovýchodní Asie. Pěstuje se ale i v Africe a jižní Americe. Jejich vlastnosti byly oceňované již ve starém Egyptě a používala je prý i Kleopatra. Uvádí se, že houby z lofy mají pro pokožku blahodárné účinky. Bena tyhle houby zaujaly a první množství přivezl do Evropy. Zde se tyto čistě přírodní houby, které skvělě fungují a dlouho vydrží, setkaly s velkým úspěchem. Ben a Nancy se proto rozhodli opustit Evropu a na Filipínách vybudovali vlastní farmu, která pěstuje tyto tykve a vyrábí z nich různé houbičky a houby pro evropské zákazníky. Při pěstování a následné výrobě produktů zaměstnává výhradně zaměstnance z místa, kteří by jinak museli za prací dojíždět do města, pokud by jí vůbec našli. Výroba je velmi ekologická, využívají se jen přírodní obnovitelné suroviny a solární energie. Výrobky jsou baleny do recyklovaných obalů a do Evropy jsou přepravovány lodní dopravou. Značka Michael´s je odvozena od jména syna Bena a Nancy – Michaela.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky