Čmeláci - dřevěný čmelín na zeď - typ 2018 - s náplní zdarma

Z recyklovaného materiálu Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR

Větší čmelín s lepší izolací, nyní s náplní zdarma.

1 095  včetně DPH

Kód: cmelzed017

Dostupnost: Skladem

 • Nový větší a vylepšený model
 • Vyrobeno z masivního dřeva
 • S voděodolnou střechou
 • S vylepšeným větráním a izolací
Tento výrobek je užitečným pomocníkem pro zahradníky a pro všechny, kdo chtějí pomoci čmelákům. Poskytuje bezpečný úkryt pro hnízdění čmeláků. Vyrobeno z kvalitního masivního dřeva. Střecha je vyrobena z voděodolné venkovní překližky se zeleným nátěrem a nyní navíc je opatřena deskou z recyklovaného plastu, který chrání střechu a prodlužuje její životnost. Pro lepší izolaci je z vnitřní strany střechy nově také 2cm deska z extrudovaného polystyrenu. S vylepšeným a uzavíratelným větráním pro chladné noci. S elegantním uchycením na zeď.

Domeček lze snadno umístit na vhodné místo v zahradě. Může se postavit na zem i jednoduše připevnit na zeď nebo strom, což je vhodné například při problémech s mravenci. Pro pozorování aktivit čmeláků slouží vnitřní vyndavací pohledové okénko, které můžete v našem obchodě ke čmelínu dokoupit. Střecha jde úplně odejmout i dobře zajistit na čmelínu před silným větrem. Větrací otvor je vybaven síťkou bránící vstupu predátorů do čmelína. Součástí výrobku jsou instrukce na používání čmelína.

Podrobné pokyny, jak přilákat čmeláčí matku do čmelínu a jak čmeláky přilákat na vaší zahradu najdete na www.cmelaci.cz

Proč mít domeček pro čmeláky v zahradě?
Počet čmeláků v přírodě rychle klesá. Přitom jsou to přírodní a nejlepší opylovači pro Vaši zahradu. Čmeláci mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny opylují pouze čmeláci, pokud je chladno a včely ještě nelétají, jsou otužilejší čmeláci jedinou nadějí pro opylení květů rostlin, které vykvétají brzy na jaře. Bohužel čmeláků (i včel) v přírodě ubývá, jejich přirozená útočiště a domovy mizí, intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí.
Pokud nabídnete čmelákům domov v bezpečném a chráněném prostředí, můžete prakticky, užitečně a snadno pomoci přispět k jejich ochraně a podpořit místní biodiverzitu, z čehož budou mít prospěch rostliny v okolí, ale samozřejmě i vaše zahrada.
Více o čmelácích i jejich chovu na zahradě najdete na webu, na jehož tvorbě se podílíme - www.cmelaci.cz


Specifikace:

 • Rozměry čmelínu: 38x 31x 17cm
 • Délka se zadními lištami při přidělání na zeď, cca 45 cm
 • Síla stěn - 2 cm
 • Síla střechy - cca 3,5 cm
 • Váha: cca 4,5 kg
 • Vyrobeno z masivního dřeva - vícevrstvé desky AGROP - za dodržování přísných ekologických předpisů. Český výrobce těchto desek získal v roce 2008 certifikát Natureplus. Systém lepení je označován jako TOP NATURE.
 • Střecha je z trvanlivé, vodě odolné venkovní překližky, opatřené zeleným nátěrem vodou ředitelnou ekologickou barvou a ochranná horní deska z recyklovaného plastu.
 • Součástí výrobku je i teplodržná náplň čmelína (surová bavlna)

MIchael´s Original

Zakladatelé a majitelé firmy Michael´s Originals jsou Ben a Nancy. Nancy je z Filipín a jako dítě se přestěhovala do Velké Británie. Ben je angličan, kuchař, který jeden čas spolupracoval s Jamie Olivierem. Při návštěvě rodiny Nancy na Filipínách si Ben všiml, že používají zvláštní přírodní houbičky na nádobí i na tělo, které jsou vyrobeny ze speciální odrůdy tykve (Lufa válcovitá). Ta je domovem v tropech jihovýchodní Asie. Pěstuje se ale i v Africe a jižní Americe. Jejich vlastnosti byly oceňované již ve starém Egyptě a používala je prý i Kleopatra. Uvádí se, že houby z lofy mají pro pokožku blahodárné účinky. Bena tyhle houby zaujaly a první množství přivezl do Evropy. Zde se tyto čistě přírodní houby, které skvělě fungují a dlouho vydrží, setkaly s velkým úspěchem. Ben a Nancy se proto rozhodli opustit Evropu a na Filipínách vybudovali vlastní farmu, která pěstuje tyto tykve a vyrábí z nich různé houbičky a houby pro evropské zákazníky. Při pěstování a následné výrobě produktů zaměstnává výhradně zaměstnance z místa, kteří by jinak museli za prací dojíždět do města, pokud by jí vůbec našli. Výroba je velmi ekologická, využívají se jen přírodní obnovitelné suroviny a solární energie. Výrobky jsou baleny do recyklovaných obalů a do Evropy jsou přepravovány lodní dopravou. Značka Michael´s je odvozena od jména syna Bena a Nancy – Michaela.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky