Čmeláci - keramický čmelín/domek pro malé savce

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU CO2 neutrální výroba Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Doplňkový úkryt pro čmeláky nebo domek pro malé savce.

559  včetně DPH

Kód: CBN3

Dostupnost: Skladem

  • Tento keramický úkryt připomíná staré včelí úly
  • Je vyroben z vypalované mrazuvzdorné keramiky a poskytuje suchý a větraný úkryt
  • DOPLŇKOVÝ úkryt pro čmeláky a malé savce, jako jsou třeba myši, myšice, rejsci nebo hraboši

Doporučené využití: Čmeláci velmi často hnízdí v myších dírách, ty jsou bohužel velmi často vyplaveny při silných deštích. Keramický skelet můžeme využít jako ochranu hnízda v díře před vytopením. Kryt je potřeba nad díru instalovat za tmy za svitu baterky. Čmeláci v noci nelétají a ráno při výletu si zmapují změnu a bez problémů trefí zpět do hnízda. Při takovém použití vyjmeme ze čmelína přírodní náplň, která je součástí dodávky.
Naopak, pokud jej plánujete využít pro nějakého obyvatele s kožíškem, náplň ponechte, případně klidně ještě přidejte suchý mech nebo jiný přírodní izolační materiál.

Pokud následně čmeláci obsadí myší hnízdo v tomto keramické skeletu, velmi doporučujeme pro zvýšení izolačních schopnosti skelet ještě zasypat listím, mechem, případně jej obalit hadrem (pozor na vletový otvor, ten musí zůstat volný). I tyto úpravy provádějte za tmy.

Doporučení Zelené domácnosti:
tento skelet je opravdu spíše doplňková ochrana a pomoc čmelákům. Pokud chcete použít regulérní čmelín, je mnohem lepší zvolit některý z dřevěných čmelínů v naší nabídce. Dřevo lépe izoluje, dřevěné čmelíny je možné dovybavit ochrannou klapkou proti zavíječi, což u keramiky bohužel není možné…

Doporučené umístění: do stínu, ideálně pod listnatý strom, kde je keramický skelet lépe chráněn před horkými slunečními paprsky (ranní slunce nevadí), ale i před chladným větrem.

Tento domek běžně používají: malí savci, čmeláci, škvoři…

Všechny potřebné informace o chovu čmeláků najdete na webu Čmeláci.cz.


Specifikace:

  • Rozměry: 18 x 19 x 19 cm
  • Váha 1,9 kg
  • mrazuvzdorná keramika
  • skelet nemá dno

Wildlife World

Britská firma Wildlife World je známá svojí láskou ke zvířatům a přírodě. A tak se není čemu divit, že kromě toho, že ve svých vlastních dílnách vyrábí unikátní sortiment budek, domečků a krmítek, věnuje se i osvětě a spolupráci s ekologickými organizacemi. Ve výrobě důsledně využívá jen certifikované FSC dřevo a ekologicky šetrné barvy a recyklovaný papír. Podporuje i organizace zabývající se ochranou klimatu.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva