Čmeláci – nadzemní čmelín z dřevocementu

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Opakovaně použitelný výrobek Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Velmi odolný čmelín s dlouhou životností vyrobený z dřevocementu.

2 879  včetně DPH

Kód: 350/8

Datum dodání: Na dotaz

  • Vyrobeno z dřevocementu
  • Velmi dlouhá životnost
  • S odklápěcím víkem
Čmelín je vyroben z dřevocementu a vydrží proto desítky let. Díky použitému materiálu a jeho izolačním vlastnostem je možné jej umístit i na mírné slunce. Jinak čmelíny zásadně umísťujeme do stínu.

Vstupní dvířka jde přivírat a otevírat dle potřeby. Před ubytováním královny dvířka necháváme otevřené na cca 2 cm, poté přivřeme na cca 1 cm. Do vchodu není možná instalace ochranné klapky proti zavíječi čmeláčímu, proto čmelín doporučujeme pro chovatele, kteří nechtějí do přírodních dějů moc zasahovat a chtějí jen nabídnout možný hnízdní prostor čmelákům. Je tedy vhodný i na zahrady, kde se vyskytujete jen občas. Střecha čmelína jde odklopit (i vnitřní víko pod ní). Čmelín proto lze po hnízdní sezoně velmi snadno vyčistit a vyměnit vnitřní výstelku.

Čmelín je vyroben ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny.

Tento čmelín mohou využít:  všechny druhy čmeláků, ale i třeba ještěrky nebo různí hlodavci. Pokud jej ponecháte venku i v zimě, slouží dutina čmelína jako zimní úkryt mnoha drobným živočichům.

Doporučené umístění: stín a polostín.

Všechny potřebné informace o chovu čmeláků najdete na webu Čmeláci.cz.


Specifikace:

  • Použitý materiál: dřevocement Schwegler, teplodržná náplň (kapok a dřevěná vlna)
  • Barva: olivově zelená
  • Rozměry: výška 38 x 38 x 54 cm
  • Váha: 18,5 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Vaše dotazy

Zpráva