Čmeláci - sada typ 2020 pro šetrný odchyt čmeláčí královny

Z přírodního materiálu Pomoc zvířatům kolem nás

Sada pro šetrný jarní odchyt čmeláčí královny a její přesun do čmelínu.

99  včetně DPH

Kód: cmelodchyt

Dostupnost: Skladem

  • Jarní odchyt královny a šetrný přesun do připraveného čmelínu dramaticky zvyšuje pravděpodobnost využití vašeho čmelínu.
  • Sada se skládá ze síťky a upravené injekční stříkačky. Síťka je kovová s teleskopickou rukojetí, takže je velmi skladná. To je ideální pro snadnou manipulací se síťkou u čmelína i pro případný plánovaný odchyt královny mimo vaší zahradu.
  • Při odchytu je nutné minimalizovat stres královny z manipulace, což tato sada, pokud budete postupovat dle přiloženého manuálu, zajišťuje. Navíc do čmelínu královna vstupuje „přirozeně“ vstupním otvorem, což také zvyšuje pravděpodobnost, že si vámi nabízený hnízdní prostor vybere.
Tento způsob jarní manipulace s královnou používají zkušení chovatelé čmeláků. Děkujeme panu Jaromíru Čížkovi za pomoc s tvorbou instruktážních fotografií, které najdete v přiloženém manuálu u výrobku.

Pozor!
Při manipulaci s královnou pamatujte, že čmeláci jsou zákonem chráněni a jakákoliv manipulace tak musí být ohleduplná a šetrná bez rizika, že královnu zraníte. Proto prosím nejprve čtěte manuál a teprve poté chytejte. Není od věci si přesun čmeláka do čmelínu ze síťky předem natrénovat s kuličkou alobalu, nebo podobným předmětem, který bude simulovat královnu.

Všechny potřebné informace o chovu čmeláků najdete na webu Čmeláci.cz.
 

Specifikace:

  • Síťka o průměru cca 20 cm (různé barva), rukojeť teleskopická kovová 15-60 cm s protiskluzovým úchopem
  • Manuál s návodem, jak sadu používat

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky