Čmeláci - teplodržná náplň BB nest impregnovaná látkami odpuzující zavíječe čmeláčího

Z recyklovaného materiálu Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro maximální zabezpečení čmelína před zavíječem čmeláčím.

Země původu: Český výrobek

249  včetně DPH

Kód: cmelnaplnimpregnace

Datum dodání: Na dotaz

NovinkaNáš tip
  • Patentově chráněná novinka
  • Pro tuto sezónu poue limitované množství
  • Ošetřeno směsí biologicky ativních látek, které odpuzují zavíječe a v případě nakladení vajíček inhibují vývoj jeho housenek.
  • Do umělých čmeláčích hnízd je nutné umisťovat hnízdící materiál. Nedoporučují se umělá vlákna, do kterých se mohou čmeláci zamotat a zahynout.
  • Materiál BB nest z režné bavlny má lepší izolační schopnost, než běžné výstelky, což se s ohledem na prudké kolísání teplot během hnízdní sezony v posledních letech ukazuje jako velká výhoda.
  • Je z režné bavlny, která má i výborné absorbční vlastnosti, takže pomáhá s přebytečnou vlhkostí ve čmelínu.
Pan V. Fischer se věnuje chovu čmeláků desítky let. V posledních letech se zabýval experimenty směřující k větší ochraně čmeláčího hnízda před zavíječem čmeláčím.
Výsledkem jeho práce je bavlněná výstelka do čmelína ošetřená směsí biologicky aktivních látek, které zavíječe odpuzují a v případě nakladení vajíček inhibují vývoj jeho housenek.

Použité látky jsou zcela přírodní, bez účasti syntetické chemie. Působí pouze proti zavíječi čmeláčímu. Pro čmeláky, lidi, zvířata a ostatní organismy jsou zcela neškodné. 
Množství v balení je na jeden velký čmelín Zelená domácnost.

Impregnace je účinná jednu sezonu, proto i kdyby nebyl čmelín s touto náplní v sezoně využit, v další sezoně již látka hnízdo před zavíječem neochrání.
Přes testovanou účinnost impregnace i nadále doporučujeme používat ochrannou klapku. Ta chrání proti ostatním škůdcům čmeláků, ale i dále maximalizuje bezpečnost hnízda před zavíječem.

Pan Fischer testoval svůj nápad řadu let. Při zahájení komerčního prodeje ve spolupráci s naším obchodem se mohou při plošném využití ukázat další náměty pro další vylepšení této jistě potřebně ochrany proti zavíječi. Budeme proto rádi za zpětnou vazbu vašich zkušeností s tímto novým výrobkem. Děkujeme.

Všechny potřebné informace o chovu čmeláků najdete na webu Čmeláci.cz.

Postup je chráněn Patentovým úřadem ČR.
 

Specifikace:

  • Surová bavlna 
  • Ručně baleno
  • Váha: cca 200g

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva