Cube line – domek pro včelky samotářky Čtverec

Z recyklovaného materiálu Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Opakovaně použitelný výrobek Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Speciálně zkonstruovaný domek pro bezpečný úkryt a rozmnožování až stovky včelek samotářek.

Země původu: Český výrobek

749  včetně DPH

Kód: Cubectver

Dostupnost: Skladem

  • Bezpečný úkryt pro rozmnožování včelek samotářek
  • Až pro stovku jedinců
  • Významná pomoc při opylování zahrad
  • Domky Cube můžete umístit na zem (doporučujeme dokoupit nožičky), nebo přidělat na stěnu (doporučujeme dokoupit úchyt z recyklovaného plastu)
Tento domek je konstruován speciálně k přilákání včel samotářek. Díky počtu a délce dutinek nabízí bezpečný úkryt pro rozmnožování až stovce včelek, což už je významná pomoc při opylení zahrady.

Samotářky nevytvářejí roje, jsou přátelské a bezpečné k dětem a domácím mazlíčkům. Tyto včelky lákají jednotlivé otvory ve dřevě a naše konstrukce tak dokonale nahrazuje prostředí, které v moderních zahradách chybí. Mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Bohužel jich v přírodě ubývá a jejich přirozená útočiště a domovy mizí. Intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí. Včely samotářky jsou velmi mírumilovné, některé druhy žihadla nemají, jiné je použijí jen tehdy, pokud se cítí ohrožené na životě. Dutinky s vajíčky nebo larvami samotářek často predují ptáci, proto je přední otvor chráněn kovovou mřížkou.

Více informací o těchto užitečných opylovačích najdete na našich webech www.zivotnazahrade.cz a www.vcelkysamotarky.cz
Tento domek využívají: řada druhů včelek samotářek
Optimální umístění: slunné a teplé místo, chráněné před studeným větrem. Pro delší životnost dřevěných nožiček domku je umístěte na vyvýšené místo, aby nestály ve vlhku. Při umístění ve školce nebo škole a vyšší sestavě několika domků je doporučujeme ještě zajistit před poražením dětmi. Domek lze pověsit i na zeď domu nebo kůlny. V takovém případě přidělejte střechu (není součástí výrobku – dokupuje se samostatně) tak, aby horní hrana střechy nepřesahovala zadní hranu domku.
Upozornění: Střecha a nožičky nejsou součástí výrobku. Můžete je dokoupit dle potřeby, pokud bude domek umístěn jednotlivě (nožičky i střecha) nebo jako nejnižší (nožičky), nebo naopak nejvyšší část sestavy domků (střecha).

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.


Specifikace:

  • Vyrobeno v ČR
  • Rozměry: každý domek ve tvaru krychle (bez střechy a nožiček) – cca 20x20x20 cm
  • Střecha je vyrobena z recyklovaného plastu (není součástí výrobku) lze dokoupit samostatně, stejně jako nožičky.
  • Každý domek je vyroben z masivního dřeva o síle 2 cm (vícevrstvé desky AGROP) který zajišťuje dostatečnou tepelnou izolaci pro živočichy uvnitř domků.

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky