Darovací certifikát Nový prales 50 m2

Nákupem podpoříte neziskový projekt Pomoc zvířatům kolem nás

Darovací certifikát na 50 m2 Nového pralesa.

1 500 Kč včetně DPH

Kód: certprales50

Hmotnost: 0,02 Kg

Dostupnost: Skladem

  • Podpora přeměny 50 m2 smrkové monokultury na přirozený pestrý les
Zakoupením darovacího certifikátu v hodnotě 1500 Kč podpoříte přeměnu 50 m2 smrkové monokultury téměř bez života na přirozený, harmonický a pestrý les, o který se stará spolek Čmelák – Společnost přátel přírody.

Koupí certifikátu Nového pralesa přispějete na výsadbu sazenic původních dřevin, jejich ochranu proti okusu zvěří a na rozšíření projektu o další pozemky. Certifikát je otevírací, formát A5 na šířku. Do certifikátů můžete sami vepsat věnování.

O lokalitě Nový prales:
Nový prales je ve střední Evropě unikátní projekt vznikající nedaleko Ještědu v severních Čechách. Od roku 2004 tu nezisková organizace Čmelák - Společnost přátel přírody přeměňuje smrkové monokultury na plnohodnotný pestrý les, který je svěží, barevný a plný života. Les takový, jaký by měl být.
Na pozemcích Nového pralesa dříve rostly jen smrky. Před padesáti lety je sem nasázel člověk a vytvořil umělou smrkovou monokulturu. Kromě mechu a jehličí jste tam toho moc nenašli. Dalo by se říci, že to byla taková smrková poušť. Přeměnou těchto lesů Čmelák navrací druhovou pestrost rostlin a živočichů, navíc nově vzniklý smíšený les lépe dokáže zadržet vodu v krajině a také odolávat nejrůznějším kalamitám, třeba i kůrovcovým. Více na www.novyprales.cz.

O spolku Čmelák:
Čmelák – Společnost přátel přírody je největší severočeskou ekologickou organizací. Již od roku 1994 prakticky pečujeme o přírodu a obnovujeme harmonickou krajinu okolo nás a vytváří tak prostor pro lidi i pro přírodu. Nejznámější revitalizované lokality, o které Čmelák pečuje, jsou Nový prales a Mokřady Jablonné. Tuto praktickou ochranu přírodu spojují s ekologickou výchovou a zapojením co nejširší veřejnosti. Více informací naleznete na www.cmelak.cz.


Specifikace:

  • Certifikát je otevírací, formát A5 na šířku.
  • Do certifikátu můžete sami vepsat věnování.

Čmelák

Liberecká ekologická nezisková organizace. Více na www.cmelak.cz

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky