Dům pro motýly a další užitečný hmyz Slza

Z přírodního materiálu Dřevo s FSC certifikací Vyrobeno v EU CO2 neutrální výroba Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Atraktivní a bezpečný úkryt.

579  včetně DPH

Kód: DEWBTF

Dostupnost: Skladem

 • Tento neobvyklý tvar domku nabízí bezpečný a pohodlný prostor pro motýly, můry a další užitečný hmyz pro léto i zimu.
 • Sami se můžete rozhodnout, pro jaké obyvatele má domek sloužit, podle toho jakou náplň domku zvolíte.
 • Náplň se vkládá otvírací zadní stěnou domku.
 • Domek je vyroben ze dřeva s FSC certifikací.
 • Boky jsou potaženy atraktivním výpletem z bambusu.
 • Součástí výrobku je přírodní provaz na zavěšení domku.
Pokud chceme domek využít pro motýly a můry, vložíme dovnitř jen několik klacíků, které mohu klidně vyčuhovat ven z domku. Motýli domek používají při nepřízni počasí (léto) a zimující druhy motýlů je mohou použít i jako zimní úkryt.
Berušky (slunéčka), velcí jedlíci mšic, jsou na zahradě velmi vítanými pomocníky. Vyhledávají dutiny vyplněné senem nebo slámou. Takto vyplněný prostor jim slouží jako celoroční úkryt
Zlatoočky a škvoři také konzumují mšice ve velkém. Vyhledávají úzké škvíry, proto je pro ně nejlepší vyplnit prostor kousky kůry.
Samozřejmě můžeme vyplnění dutiny kombinovat a část vyplnit senem, část například kůrou…

Bezobratlí všeho druhu tvoří základ zdravého ekosystému, a proto je skvělé je chránit a podporovat na našich zahradách.

Doporučené umístění: Dům pověste ideálně na slunné místo, chráněné před větrem. S koncem listopadu můžeme domek přenést do nevytápěných prostor (kůlna) a koncem února vrátit na původní místo.

Tento domek běžně využívají: motýli, můry, berušky, zlatoočky.
 

 

Specifikace:

 • Rozměry budky: 215 x 130 x 120 mm
 • Váha: 0,6 kg
 • Budka je ošetřena ekologickou vodou ředitelnou barvou.
 • Dřevo s FSC certifikátem - Certifikace FSC představuje důvěryhodný systém lesní certifikace a certifikace spotřebitelského řetězce s celosvětovou působností. Díky své transparentnosti, otevřenosti všem zájmovým skupinám a striktním sociálním a ekologickým standardům, má FSC podporu největších environmentálních organizací.
   

Wildlife World

Britská firma Wildlife World je známá svojí láskou ke zvířatům a přírodě. A tak se není čemu divit, že kromě toho, že ve svých vlastních dílnách vyrábí unikátní sortiment budek, domečků a krmítek, věnuje se i osvětě a spolupráci s ekologickými organizacemi. Ve výrobě důsledně využívá jen certifikované FSC dřevo a ekologicky šetrné barvy a recyklovaný papír. Podporuje i organizace zabývající se ochranou klimatu.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva