Efektivní mikrorganismy pro zdravý kompost Weiki 250ml

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Bez palmového oleje Netestováno na zvířatech

Na 1 m³ kompostu.

245 Kč včetně DPH

Kód: 50weiki

Hmotnost: 0,4 Kg

Dostupnost: Skladem

  • Pomáhá rozložit organickou hmotu
  • Výrazně snižuje případný zápach kompostu
  • Potlačuje vznik patogenních organismů a plísní v kompostu
  • Urychluje zrání kompostu
100 % přírodní užitečné bakterie weiki jsou specialisté na přeměnu organických zbytků na kyprý, výživný substrát. Rychle nastartují kompostovací proces a pomohou „zatopit“ v zakládce kompostu. Kompost nezapáchá a nebují v něm škodlivé patogeny a plísně. Bakterie weiki navíc udrží živiny tam, kde je chcete mít – ve výsledném substrátu. Získáte tak téměř zdarma prvotřídní přírodní hnojivo. Celou akci ještě vylepšíte a urychlíte, když probiotika použijte v kombinaci s urychlovačem kompostu weiki.

O tajemný klíč k rozkvetlé a plodící zahradě, který nenápadně zraje v jejím koutě, se vyplatí pečovat. Správně založený, krmený a probiotiky weiki ošetřený kompost nezapáchá a z odpadu a zbytků vyrábí prvotřídní substrát a hnojivo. Probiotika weiki jsou vhodná pro zahradní kompost, vermikompostéry i Bokashi systém.

Jak probiotika weiki pomohou při kompostování?
1. Urychlí a zefektivní zrání kompostu.
2. Nastartují rozkladné procesy a tím rychle zvýší teplotu v zakládce kompostu.
3. Postarají se o to, aby kompost nezapáchal a kompostování probíhalo zdravým způsobem.
4. Potlačí patogenní organismy, plísně a viry v kompostu.
5. Udrží živiny v kompostu.
6. Zabrání vyplavení přebytečných živin a nebezpečných látek do podzemních vod.
7. Zlepší využitelnost živin v kompostu pro rostliny.
8. Jsou přírodní a ekologická.

Kompost ošetřený probiotiky weiki
1. Povzbudí růst a vitalitu rostlin.
2. Podpoří obranyschopnost rostlin.
3. Zlepší zdraví a plodnost rostlin.
4. Zlepší strukturu půdy a zvýší její vodní kapacitu.
5. Zúrodní půdu.

Jak na zdravý kompost?
1. Kupte nebo vyrobte kompostér a vyberte pěkné stinné místo, chráněné před velkým deštěm korunami stromů nebo stříškou.
2. Kompostér položte na rovnou plochu, aby se nikam nesesouval a měl co největší kontakt s půdou. Na dno položte jemné pletivo, abyste zamezili přístupu myším a dalším hlodavcům.
3. Jako první, startovací vrstvu použijte nalámané větve a větvičky. Tím zajistíte provzdušnění. Pokud máte kompostér s větracími otvory, otevřete je. Kousky větviček by neměly být větší než 5 cm.
4. Vrstvěte podle pravidla „Dva až tři díly hnědého na jeden díl zeleného.“
5. Mezi hnědý materiál patří větve, piliny, kůra, sláma, štěpka, suché listí. Do zeleného se počítá tráva, zelené listí, ovoce a zelenina, bioodpad z kuchyně, jehličí.
6. Kompost miluje různorodost! Proto nemíchejte jen zelené s hnědým, ale také: vlhké a suché a porézní a hutné.
7. Kompost hned od druhé vrstvy ošetřete koktejlem přátelských bakterií weiki, které se postarají o rychlý rozklad organické hmoty, dohlédnou na zdravý průběh celého kompostovacího procesu a fixují v kompostu živiny. Ostatně je to jejich práce už od počátku věků.
8. Aby bakterie měly dost energie na práci, snáze se množily a šlo jim to rychle od ruky, nasypte jim i speciální „vysokokalorické krmivo“ – urychlovač kompostu weiki, což je přírodní polysacharidové činidlo, vyrobené z modifikovaného bramborového škrobu.
9. Spokojené přátelské bakterie se vám potom odmění nejen rychlejší proměnou odpadu v superkvalitní organické hnojivo, ale také potlačí vznik plísní a nejrůznějších dalších patogenů, toužících si kompost zabydlet po svém, a sníží zápach.

Jak používat užitečné bakterie weiki pro kompost na zahradě?

1. Lahvičku vyndejte z tuby a dobře protřepejte. Jedno víčko weiki pro kompost rozmíchejte v jednom litru vody.
2. Řiďte se konzistencí kompostu – vody může být trochu více nebo i trochu méně.
3. Každou vrstvu kompostu vysokou zhruba dvacet centimetrů pokropte roztokem při zakládání kompostu nebo probiotika přidejte při prvním přehazování celého kompostu. Jeden litr zálivky vystačí cca na 30 litrů zahradního odpadu a organických zbytků.
4. Jedna lahvička vám tedy pomůže efektivně zpracovat více než 1 000 litrů bioodpadu.

NAŠE TIPY
Pokud máte více domácích kompostérů, po naplnění prvního materiál postupně přeházejte do volného kompostéru. Každou vrstvu vysokou přibližně 20-25 cm rovnoměrně pokropte probiotickou zálivkou pro kompost. Jedno balení vystačí na jednu vrstvu kompostu o ploše cca 4 m2. Sušší materiál pokropte vodou (budete jí potřebovat asi 10 litrů na každou vrstvu). Vlhkost kompostu doporučujeme udržovat kolem 50 až 60 %. Díky přeházení materiálu do volného kompostéru ho krásně promícháte a zároveň provzdušníte. Pokud do každé vrstvy přidáte kromě probiotik weiki pro kompost i náš přírodní urychlovač kompostu, můžete doporučenou dávku obou přípravků snížit až o polovinu.

Abyste kompostovací proces urychlili, je třeba kompost zhruba jednou za dva týdny přeházet (provzdušnit) a případně přidat vodu. Urychlovač kompostu weiki i probiotika weiki pro kompost stačí přidat při zakládání kompostu nebo jeho nové vrstvy (není nutné je přidávat při překopávání kompostu).

Proč musím probiotika weiki uchovávat v chladu?
Jsou to živé mikroorganismy – podobné, jako najdete třeba v jogurtu. Chladem se jejich metabolismus zastaví, teplem se naopak nastartuje. A protože nežijí dlouho, potřebujeme, aby si svůj plodný život odžili až tam, kde mají – v lidském trávicím ústrojí, na rostlině nebo v půdě. Jedině tak se plně projeví jejich blahodárné účinky a zachová se jich potřebné množství.

Pokud weiki nedám do ledničky, přátelské bakterie zemřou?
Okamžitě ne. Krátkodobě (několik dní) je můžete skladovat i mimo lednici, a kvalita probiotik weiki nijak neutrpí (ale nenechávejte je na slunci nebo na topení). Když však zůstanou v teple dlouho, začnou postupně odumírat, a účinek weiki se pomalu snižuje.

Musí být probiotika weiki chlazena během dopravy?
Cestu zvládnou. Nesmí být na slunci nebo na topení. A je třeba je co nejrychleji vyzvednout od dopravce.

Skladujte na temném a chladnějším místě. Ideálně pak v ledničce, ale není to podmínkou.

Weiki má 100% přírodní složení, bez GMO, je schváleno pro ekologické zemědělství.
 

Specifikace:

  • Obsah: 250 ml
  • Rozměry: 7,4 × 7,4 × 17,6 cm
  • Vyrobeno v ČR
  • Více informací naleznete ZDE

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky