Efektivní mikrorganismy pro zdravý kompost Weiki 250ml

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Bez palmového oleje Netestováno na zvířatech

Na 1 m³ kompostu.

245 Kč včetně DPH

Kód: 50weiki

Dostupnost: Skladem

  • Pomáhá rozložit organickou hmotu
  • Výrazně snižuje případný zápach kompostu
  • Potlačuje vznik patogenních organismů a plísní v kompostu
  • Urychluje zrání kompostu
Naše přátelské bakterie kompostu rozumí. Pomohou rozložit organickou hmotu a přeměnit ji na zdravý a kvalitní kompost. Doma, v kompostéru i na zahradě. Snadno tak získáte přírodní hnojivo a výživu pro všechny svoje rostliny. Všechno, co vypěstujete, bude navíc zdravé a bez chemie! A co zbyde, zase vložíte na kompost. Použijte ideálně v kombinaci s urychlovačem kompostu weiki. Při společné aplikaci můžete doporučenou dávku obou přípravků snížit až o polovinu.

CO WEIKI PRO KOMPOST UMÍ?
Probiotika weiki pro zdravý kompost využívají unikátní směs přátelských bakterií s vědecky ověřeným účinkem k rychlejšímu a zdravějšímu rozkladu organické hmoty.

Výrazně snižuje případný zápach kompostu.
Potlačuje vznik patogenních organismů a plísní v kompostu.
Urychluje zrání kompostu.
Poradí si s veškerým rostlinným a domácím bioodpadem.

JAK NA ZDRAVÝ KOMPOST?
Větve, tuhé stonky rostlin a větší kusy kuchyňského odpadu nastříhejte nebo nakrájejte na menší kusy (asi 5 cm). Kompost udržujte vlhký a ideálně ho dvakrát za měsíc provzdušněte.
Pro rychlejší zrání kompostu můžete kombinovat s weiki urychlovačem kompostu. Při společné aplikaci můžete doporučenou dávku obou přípravků snížit až o polovinu.

JAK WEIKI PRO KOMPOST POUŽÍVAT?
Lahvičku vyndejte z tuby, dobře protřepejte a můžete se pustit do přípravy probiotického urychlovače kompostu. Dávkovat můžete pomocí víčka - sedm víček weiki rozmícháme v pěti litrech vody. Hotovo. Každou vrstvu kompostu vysokou přibližně 20 cm pokropte namíchaným roztokem. Pět litrů zálivky vám vystačí asi na jeden metr čtvereční kompostu, celé balení asi na jeden metr krychlový kompostu.

Pokud nedám Weiki do ledničky, bakterie zemřou?
Okamžitě ne. Krátkodobě (několik dní) je můžete skladovat i mimo lednici, a kvalita probiotik weiki nijak neutrpí (ale nenechávejte je na slunci nebo na topení). Když však zůstanou v teple dlouho, začnou postupně odumírat, a účinek weiki se pomalu snižuje.

Musí být probiotika chlazena během dopravy?
Cestu zvládnou. Nesmí být na slunci nebo na topení. A je třeba je co nejrychleji vyzvednout od dopravce.

NAŠE TIPY
Pokud máte více domácích kompostérů, po naplnění prvního materiál postupně přeházejte do volného kompostéru. Každou vrstvu vysokou přibližně 20-25 cm rovnoměrně pokropte probiotickou zálivkou pro kompost. Jedno balení vystačí na jednu vrstvu kompostu o ploše cca 4 m2. Sušší materiál pokropte vodou (budete jí potřebovat asi 10 litrů na každou vrstvu). Vlhkost kompostu doporučujeme udržovat kolem 50 až 60%. Díky přeházení materiálu do volného kompostéru ho krásně promícháte a zároveň provzdušníte. Pokud do každé vrstvy přidáte kromě probiotik weiki pro kompost i náš přírodní urychlovač kompostu, můžete doporučenou dávku obou přípravků snížit až o polovinu.

Abyste kompostovací proces urychlili, je třeba kompost zhruba jednou za dva týdny přeházet (provzdušnit) a případně přidat vodu. Urychlovač kompostu weiki i probiotika weiki pro kompost stačí přidat při zakládání kompostu nebo jeho nové vrstvy (není nutné je přidávat při překopávání kompostu).

KDO JSOU NAŠE BAKTERIE?
Probiotika weiki kompost je speciální směs několika kmenů užitečných mikroorganismů (především laktobacilů). Co dokáží?

Lactobacillus casei posiluje imunitní systém květin, stromů, keřů, ovoce i zeleniny. Díky tomu jsou odolnější vůči infekcím, patogenním bakteriím, ploštěncům a muškám. Díky probiotiku Lactobacillus casei se také lépe daří mykorhizním houbám, které zlepšují strukturu i okysličení půdy.

Díky probiotiku Lactobacillus rhamnosus bude vaše zahrada lépe snášet mráz, sucho i horko. Také ji střeží proti plísňovým chorobám. 

Probiotikum Lactobacillus paracasei – dá rostliny do formy a zlepšuje jejich odolnost.

Lactobacillus plantarum likviduje patogenní bakterie jednu za druhou.

Lactobacillus hilgardii funguje jako čistič. Podporuje látkovou výměnu, a to i ve znečištěných půdách a kompostu.

Lactobacillus parabuchneri zlepšuje prodyšnost půdy a pomáhá snížit její teplotu.

Enterococcus durans vytváří a stabilizuje užitečnou mikroflóru v půdě.

Weiki má 100% přírodní složení, bez GMO, je schváleno pro ekologické zemědělství.
 

Specifikace:

  • Obsah: 250ml
  • Více informací naleznete ZDE

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky