FrogLog – plovák proti utonutí malých zvířat

Opakovaně použitelný výrobek Pomoc zvířatům kolem nás

Plovák pro záchranu malých živočichů před utonutím.

659 Kč včetně DPH

Kód: Froglog

Hmotnost: 0,28 Kg

Dostupnost: Skladem

Náš tip
 • Tisíce žab, čolků, ještěrek, ptáků, netopýrů, malých hlodavců a ježků, ale i včel, čmeláků a dalších zvířat se topí v bazénech a různých nádobách na zachycování dešťové vody. Hynou proto, že do vody, která nemá žádný pozvolný výlez, ale jen kolmé hladké stěny, spadla omylem při pokusu napít se nebo proto, že je voda chemicky ošetřená chlorem. Chlor zabíjí i zvířata, která jinak dovedou dlouhé hodiny plavat (žáby, čolci).
 • FrogLog umožňuje zvířatům do cca 0,5 kg, která zoufale hledají cestu ven z vodní pasti, najít půdu pod nohama a vodu bezpečně opustit.
 • Ideální pro bazény v zemi, ale lze použít i pro bazény nadzemní nebo větší nádrže na zachytávání dešťové vody. Horní část se plní pískem nebo kamínky, a proto FrogLog dobře drží na vybraném místě.
 • Výrobek je konstruován tak, že je plně funkční při hladině vody, která kolísá mezi 7,5 cm a 25,5 cm od hrany bazénu nebo nádoby s vodou.

Doporučené množství výrobku FrogLog dle velikosti vodní hladiny pro maximální bezpečí zvířat:
 • do 4,5 x 9 m – 1 až 2 kusy
 • 4,5 x 9 m až 9 x 16 m – 2 až 3 kusy
 • 9 x 16 m až 16 x 25 m – 3 až 5 kusů
 • ještě větší bazén – 5 až 8 kusů
Pro optimální zabezpečení vodní hladiny se doporučuje zvýšit množství pokud: pouštíte filtraci a pumpu v noci, ve vodě je velmi vysoký obsah chlóru, počet utonulých živočichů je enormní, v bazénu se topí hlavně myši a další hlodavci, nebo pokud používáte v bazénu více skimmerů

Nejčastější dotazy a odpovědi:

 • Proč vlastně žáby a další zvířata lezou do bazénu?
Většina zvířat pravděpodobně spadne nebo vleze do bazénu nedopatřením. Některá se snaží napít a spadnou do vody. Obojživelníci (žáby, čolci) považují vodu za své přirozené prostředí, a proto do ní vstupuji s vidinou najít něco k jídlu. Žáby možná vidí na hladině nebo nad hladinou nějaké můry nebo brouky a snaží se je pozřít.

 • Jak mohu redukovat počet utonutých zvířat v zapuštěném bazénu?
Použijte něco, co umožní zvířatům snadno překonat kolmé stěny a opustit bazén. Pro tento účel jsou vyvinuty právě výrobky, jako je FrogLog.
Pokud není bazén používán, pokryjte hladinu bazénu fólií. Je to však poměrně drahé řešení.
Přikryjte zapuštěný bazén plachtou vždy, když jej nepoužíváte. Pozor, i krycí plachta se často naplní dešťovou vodou a v prohlubni s dešťovou vodou se také zvířata mohou utopit, proto kombinujte použití plachty s výrobkem pro snadné opuštění bazénu.
Instalujte plný (dřevěný) plot kolem celého bazénu zapuštěného v zemi v takové výšce, aby jej zvířata nemohla překonat. Takové řešení samozřejmě nefunguje na hmyz, veverky, ptáky a netopýry.
Pro úpravu vody v bazénu nepoužívejte pro zvířata toxické metody s využitím chlóru. Lze využít např. ionizaci vody. To redukuje otravu obojživelníků a jejich úhyn, ale nezabrání to bohužel utopení dalších zvířat při dlouhém pobytu ve vodě bez možnosti výlezu z ní.

 • Proč žáby, mloci a čolci hynou v bazénu, vždyť to jsou vodní zvířata a umí plavat?
Obojživelníci mají propustnou kůži. Chlór z vody se jim dostává do krevního oběhu. Slaná voda také. Proto je potřeba délku jejich pobytu v takto ošetřené vodě snížit na minimum.

 • Občas nacházím velmi malé čolky mrtvé v bazénu, i když používám FrogLog. Proč?
Malí čolci jsou velmi citliví na chlór. Je tedy potřeba zvýšit počet FrogLog v bazénu, aby se doba pobytu čolků v takové vodě ještě zkrátila.

 • Je nějaký optimální čas k provozu čerpadla a filtru, pokud chci redukovat počet mrtvých zvířat?
Ano. Pokud je to možné, používejte všechna zařízení ve dne. Je to lepší i proto, že všechny kosmetické prostředky z těl koupajících se dostávají do vody hlavně ve dne. Většina zvířat je aktivních v noci. Pokud technická zařízení používáte v noci, tak i při použití FrogLogu může samozřejmě někdy nastat situace, že se zvíře dostane do skimmeru a utopí se dříve, než se mu podaří FrogLog najít.

 • Jak mohu opravit nafukovací vak ve FrogLogu?
Jednoduše použijete záplatovací sadu k nafukovacím výrobkům, kterou koupíte v každé prodejně pro kutily.

Varování:
FrogLog není hračka! Neslouží k ochraně dětí nebo dospělých před utonutím. Instalace FrogLogu proto rozhodně neznamená, že můžete nechat dítě v bazénu bez dozoru dospělé osoby.
Varování: FrogLog nezabrání utopení (lidí) při plavání!


Specifikace:

 • Materiál: nylonový s povrchovou úpravou, nafukovací plovák
 • Velikost: plovák měří 35,5 x 28 cm plus částečně ponořená síť kolem
 • Výrobek je konstruován tak, že jej můžete bez problému využít pro hladinu vody, která kolísá mezi 7,5 a 25,5 cm od hrany bazénu
 • Varování: FrogLog není hračka! Neslouží k ochraně dětí nebo dospělých před utonutím. Instalace FrogLogu proto rozhodně neznamená, že můžete nechat dítě v bazénu bez dozoru dospělé osoby. FrogLog nezabrání utopení (lidí) při plavání!

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky