Kartonové dutinky pro včelky samotářky 30 ks - 8 mm

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Kartonové dutinky pro stavbu vlastního domečku pro včelky samotářky.

239  včetně DPH

Kód: BTU8

Dostupnost: Skladem

  • Tyto trubičky z kartonu o průměru 8 mm slouží včelkám samotářkám k rozmnožování. Mohou se tedy použít samostatně všude tam, kde je prostor chráněný před deštěm a sněhem.
  • Je ale možné do nich ještě vložit papírové dutinky. Ty je možné ve chvíli, kdy nová populace dutinku obsadí vytáhnout a rozbalit a prohlédnout si uhynulé jedince, či nevyvinuté zárodky a další zbytky.
  • Další výhodou použití vnitřních papírových trubičkek je možnost pravidelného čistění buněk a odstraňování parazitů. Nicméně to předpokládá jistou odbornost a znalost. Jinak můžeme napáchat více škody, než užitku. Výměnu vnitřní trubičky po prokazatelném výletu včelek zvládne ale každý a i tak se odstraní různé plísně a paraziti, které by mohly škodit v dalším rozmnožovacím období.
  • Tyto trubičky jsou vhodné i pro přesun včelek do jiných lokalit, ale je potřeba pamatovat na skutečnost, že některé druhy včelek jsou vázány na konkrétní rostliny a jejich květy a proto přesun do lokality, kde takové květy nejsou, pro včelky může znamenat smrt hlady. Není problém přesun v rámci zahrady nebo lokality, protože včelky si je dokáží najít i na vzdálenost několika km.
  • S ohledem na použitý materiál mohou být samostatné dutinky použity jen v domečkách, kam nezatéká a kde budou dobře chráněny před deštěm nebo sněhem. Ptáci obvykle obsah dutinek rádi vyzobávají, proto doporučujeme obsah domečku chránit králičím pletivem a podobně.

Specifikace:

  • Balení obsahuje 30 ks dutinek z tvrdého kartonu o délce 15,5 cm.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva