Keg line – domek multi

Z recyklovaného materiálu Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Opakovaně použitelný výrobek Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Speciálně zkonstruovaný domek pro včelky samotářky, berušky, zlatoočka, motýly a další užitečný hmyz.

Země původu: Český výrobek

1 525  včetně DPH

Kód: Kegmulti

Dostupnost: Skladem

  • Bezpečný úkryt pro rozmnožování včelek samotářek, berušek, zlatooček a dalšího užitečného hmyzu
  • Až pro stovky jedinců
  • Významná pomoc při opylování zahrad
Tento domek kombinuje úkryty pro včelky samotářky (dutinky po stranách domku) s úkryty pro další užitečný hmyz. Využití prostřední části se může lišit podle náplně, kterou do ní vložíte. Při naplnění senem nebo slámou jej nejčastěji využijí berušky (slunéčka) a škvoři. S vložením kousků kůry vytvoříte optimální prostor pro zlatoočka, ale také škvory nebo pavouky. Pokud vložíme pouze několik větviček, prostor mohou využít například některé druhy motýlů.

Levá a pravá strana domku je konstruována speciálně k přilákání včel samotářek. Díky počtu a délce dutinek nabízí bezpečný úkryt pro rozmnožování stovkám včelek, což už je množství pro dobré opylení zahrady.

Samotářky nevytvářejí roje, jsou přátelské a bezpečné k dětem a domácím mazlíčkům. Tyto včelky lákají jednotlivé otvory ve dřevě a naše konstrukce tak dokonale nahrazuje prostředí, které v moderních zahradách chybí. Mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Bohužel jich v přírodě ubývá a jejich přirozená útočiště a domovy mizí. Intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí. Včely samotářky jsou velmi mírumilovné, některé druhy žihadla nemají, jiné je použijí jen tehdy, pokud se cítí ohrožené na životě.

Při odejmutí střechy, nebo dalších domků umístěných nad domkem Multi, lze jednotlivá prkénka vyjmout a vidět formace malých buněk, kde včely samotářky kladou vajíčka, nebo zde jsou jinak aktivní. Lze tak snadno sledovat postupný vývoj larev.
Upozornění: Toto pozorování nedělejte příliš často a vždy jen na nezbytně nutnou dobu. Jednotlivá prkénka vraťte zpět do domku přesně na stejné místo, jak byla před zahájením vašeho pozorování!

Dutinky s vajíčky nebo larvami samotářek často predují ptáci, proto je přední otvor chráněn kovovou mřížkou.

Obyvatelé prostřední části a jejich význam pro zdravou přírodní zahradu: berušky (slunéčka) jejich larvy jsou velkými jedlíky mšic, stejně jako nočním životem žijící zlatoočka a škvoři. Pavouci dokáží, díky svým pavučinám odchytat spoustu obtížného hmyzu a motýli krom své krásy jsou také užiteční opylovači.

Více informací o těchto užitečných opylovačích najdete na našich webech www.zivotnazahrade.cz a www.vcelkysamotarky.cz

Tento domek využívají: včelky samotářky, slunéčka, motýly, zlatoočky, škvoři, pavouci…
Optimální umístění: slunné a teplé místo, chráněné před studeným větrem. Pro delší životnost dřevěných nožiček domku je umístěte na vyvýšené místo, aby nestály ve vlhku. Při umístění ve školce nebo škole a vyšší sestavě několika domků je doporučujeme ještě zajistit před poražením dětmi. Domek lze pověsit i na zeď domu nebo kůlny. V takovém případě přidělejte střechu (není součástí výrobku – dokupuje se samostatně) tak, aby horní hrana střechy nepřesahovala zadní hranu domku.
Upozornění: Střecha a nožičky nejsou součástí výrobku. Můžete je dokoupit dle potřeby, pokud bude domek umístěn jednotlivě (nožičky i střecha) nebo jako nejnižší (nožičky), nebo naopak nejvyšší část sestavy domků (střecha).


Specifikace:

  • Vyrobeno v ČR
  • Rozměry: každý domek ve tvaru krychle (bez střechy a nožiček) – cca 30x30x35 cm
  • Střecha je vyrobena z recyklovaného plastu (není součástí výrobku) lze dokoupit samostatně, stejně jako nožičky.
  • Každý domek je vyroben z masivního dřeva o síle 2 cm (vícevrstvé desky AGROP) který zajišťuje dostatečnou tepelnou izolaci pro živočichy uvnitř domků.

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky