Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku

Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Kniha nejen o zahradničení, ale i o celkových přírodních souvislostech.

Země původu: Český výrobek

519  včetně DPH

Kód: 0150913

Dostupnost: Skladem

  • „Dnes již kultovní kniha. Není jen o přírodní zahradě a péči o ní. Učí čtenáře přemýšlet o přírodních souvislostech. Jednotlivé kapitoly jsou tak nabité informacemi, že přestože mám knihu doma již řadu let, často se k ní vracím. Nacházím v ní stále inspiraci a nápady.“ Petr Dobrý
Nejde o žádný „moderní“ přístup. Naopak, vychází z přírodních procesů a principu permakultury, což je logický a zodpovědný přístup k životu, při němž myslíme nejen na nás, ale i naše potomky. Je určen pro každého, kdo si chce vypěstovat vlastní biozeleninu nebo na balkoně zasadit bylinky, touží po vlastním ovocném sadu nebo jezírku uprostřed záhonů kvetoucích květin. Ale také všem, kteří si myslí, že chemická hnojiva nejsou pro zahrádku to pravé a které nebaví nekončící „uklízení“ vlastní zahrady – zdolávání plevele a sekání trávy.

Autor srozumitelně vysvětluje základní pravidla fungování přírody, při jejichž dodržení je velmi snadné vytvářet krásné jedlé a přírodní zahrady. Tyto zahrady vyžadují minimální údržbu a přitom poskytují maximální užitek – bohatou úrodu a bujnou přírodu, v níž si můžete užívat života. Nezáleží na tom, jak velký prostor máte k dispozici – můžete si osázet balkon, zahrádku, ale i založit rodový statek.

Kniha obsahuje podrobný návod na vytvoření vlastního zahradního designu, který vychází z populárních autorových kurzů. Najdete také informace o málo známých a opomíjených, ale přitom původních českých druzích zeleniny, tradičních a odolných odrůdách ovocných stromů, nechybí kapitola o zvířatech a jejich významu pro přírodní rovnováhu v zahradě nebo o tom, proč je pro děti pestrá louka zajímavější než golfový trávník.

Kniha je napsána pochopitelnou a vtipnou formou tak, aby byla pro čtenáře lákavá a stala se pro mnoho dalších let základním studijním materiálem při vytváření vlastního osobního ráje. Je dostatečně čtivá pro úplné laiky, ale zároveň inspirativní a poučná pro odborníky a profesionály.


Specifikace:

  • Počet stran: 352

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky