Kompostovatelná brčka Preserve 50 ks Modrá

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Bez živočišných složek Minimalizace odpadu Netestováno na zvířatech

Kompostovatelná brčka vyrobená pouze z rostlin.

249 Kč včetně DPH

Kód: EC50001M

Dostupnost: Skladem

  • Zcela rozložitelná brčka
  • Kompostovatelná i v domácím kompostéru
  • 50 ks v balení
  • Modrá barva
  • Bez plastu, vosku nebo lepku
Kompostovatelná brčka Preserve jsou vyrobena výhradně z rostlin a to bez použití GMO neboli geneticky nemodifikovaných surovin. Poté, co doslouží, je můžete zkompostováním vrátit Zemi. Díky čistě rostlinnému složení můžete brčka bez obav zkompostovat i ve svém domácím kompostéru - zcela se rozloží bez jakéhokoliv negativního vlivu. 

Firmě Preserve byla udělena certifikace "B Corporation", která definuje principy moderního environmentálně a sociálně zodpovědného podnikání a sdružuje firmy a organizace, které tyto principy ctí a plní. Skrz volný trh tak chtějí řešit nejaktuálnější problémy v sociální oblasti či v ochraně přírody. Dnes B Corp sdružuje přes 2.300 firem ve více než 50 zemích světa.

Preserve vytvořili inovativní projekt recyklace plastů, který sdružuje zodpovědné spotřebitele, prodejce, značky a recyklační firmy, aby společně šetřili drahocenné přírodní zdroje. Ve Spojených státech tak spolupracují jak s výrobci například balení od jogurtů, od kterých si berou zbytky polypropylenového plastu, ale také umožňují lidem, aby jim přímo poštou zasílali (nebo skrz spolupracující obchodníky předávali) již použité jogurtové kelímky a další produkty z PP #5. Recyklovaný plast má dramaticky nižší vliv na životní prostředí. V rámci tohoto projektu se vyrábí i holicí strojky, které také najdete u nás v obchodě.


Specifikace:

  • Země původu: Vyrobeno v USA
  • Balení: 50 ks
  • Obal: 100% recyklovaný papírový karton
  • Barva: modrá

Preserve

Firmu Preserve založil ve Spojených státech Eric Hudson s cílem vyrábět krásné, užitečné a praktické výrobky výhradně ze 100% recyklovaných plastů. Sbírají a znovu zpracovávají již jednou použitý polypropylen (PP #5) - například z kelímků od jogurtů a vyrábějí z něj nové věci. Ten byl zvolen pro svou zdravotní nezávadnost, bezpečnost a snadnou recyklovatelnost. Polypropylen neuvolňuje žádné nebezpečné chemikálie jako je Bisfenol-A (BPA) nebo ftaláty.

V Preserve vytvořili inovativní projekt recyklace plastů, který sdružuje zodpovědné spotřebitele, prodejce, značky a recyklační firmy, aby společně šetřili drahocenné přírodní zdroje. Nazvali ho vtipně "Gimme 5", což je v angličtině slovní hříčka, která si hraje se spojením "give me five" (neboli "plácněme si") a číslem 5, což je označení plastu polypropylen, z jehož recyklované varianty jsou produkty Preserve vyrobeny - a k jehož recyklaci tímto programem vyzývají.

Ve Spojených státech tak spolupracují jak s výrobci například balení od jogurtů, od kterých si berou zbytky polypropylenového plastu, ale také umožňují lidem, aby jim přímo poštou zasílali (nebo skrz spolupracující obchodníky předávali) již použité jogurtové kelímky a další produkty z PP #5.

Preserve získala certifikaci "B Corporation", která definuje principy moderního environmentálně a sociálně zodpovědného podnikání a sdružuje firmy a organizace, které tyto principy ctí a plní. Skrz volný trh tak chtějí řešit nejaktuálnější problémy v sociální oblasti či v ochraně přírody.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky