Kuře s modrýma očima - Antonín Pelíšek

Vyrobeno v ČR

Svoboda a vzájemná láska, která živé tvory nesvazuje, ale dává jim křídla. Kniha na podporu akce Slepice v nouzi!

199  včetně DPH

Kód: kure

Dostupnost: Skladem

Náš tip
  • Nákladní auto míří z drůbežárny na jatka. Převáží stovky pomačkaných vystrašených kuřat s opelichanými křídly a naducanými stehny.
  • Prásk! Drůbežářský kamion havaroval. Kuře, které doposud znalo jen život v dusné drůbežárně, světlo zářivek, hukot kompresorů a těsnou cestu k napajedlu, se vysoukalo zpod mrtvých tělíček a uteklo dřív, než po něm drapla drsná ruka. Schovalo se v lese. Tam si na něj brousila zuby liška, ale pak se zakousla do jeho zraněného kamaráda. Ptáče mnohokrát srdnatě bojovalo s nepřízní, naučilo se žít ve volné přírodě. Jenomže udeřily mrazy. Prokřehlé kuře umíralo, ale nakonec našlo domov u rodiny hajného. Stará se o něj holčička Anetka, spřátelí se s dalšími domácími zvířaty.
  • Děj se překlápí do druhé půlky. Kuře a Anetka jsou velicí kamarádi. Po prázdninách jde Anetka do první třídy. Kuře zesílelo a touží letět do cizích krajin. Teď už by to zvládlo. Holčička váhá. Nakonec kuřeti ani nepodváže křídla, ani je nepřistřihne, jak radí babička. Pouští ho na svobodu. Pohádka končí slovy: „Mám tě ráda,“ volala do oblak a kuře tu zprávu přes vzdálenost asi stovky metrů bezpečně zachytilo a nadobro si ji uložilo v srdci.
  • Knížka je ilustrována nádhernými kresbami dětmi s postižením z dětského centra Arpida. Například Barbora Sedláčková jedna z autorek kreseb všechno malovala štětcem v ústech.“ Jejich handicap ve výsledku není vůbec znát, naopak.
  • „Žádný dospělý nedokáže malovat tak upřímně jako děti,“ podotýká autor knihy. „Nedokázal jsem z tolika krásných obrázků vybrat ty, které by se vešly do knížky. Radši jsem to nechal na vydavateli.“
  • Celý výtěžek z prodeje této knížky je věnován na kampaň Slepice v nouzi, která si klade za cíl získávat slepice z velkochovu a nacházení nových domovů pro ně na zahradách, kde poprvé uvidí slunce, trávu a kde mohou spokojeně žít řadu dalších let. Výtěžek je cca 50 Kč, což je odhadovaná cena záchrany 1 slepičky. Více na webu www.slepicevnouzi.cz

Specifikace:

  • Kuře s modrýma očima – Antonín Pelíšek – vazba, formát A4 64 stran
  • První vydání - 2014

Neuveden

Vaše dotazy

Zpráva