Miska z kokosu na záchranu mořských želv - velká

Nákupem podpoříte neziskový projekt Pomoc zvířatům kolem nás

Miska z přírodního materiálu na pomoc mořským želvám.

400  včetně DPH

Kód: miskazelvy

Dostupnost: Skladem

Novinka
  • Miska z přírodního materiálu na pomoc mořským želvám
  • Veškerý výtěžek putuje organizaci Chráníme mořské želvy z.s.
  • Velká miska o průměru 15cm, výška cca 9cm
  • Vyrobeno z kokosu
Kokosové misky jsou 100% přírodní produkt vyrobený ze skořápek kokosových ořechů. Ochranáři želv a místní řemeslníci v Indonésii je ručně vybrousili a vyleštili kokosovým olejem. Při výrobě a zpracování nebyli použity žádné chemické přísady. Každý kokos má jiný tvar, velikost a barvu, proto je každá miska jedinečný originál vyrobený přírodou.

Misky jsou znovu použitelné, snadno se čistí. Dříve místní lidé i přesto, že je to zákonem zakázané, zabíjeli kriticky ohrožené karety pravé kvůli želvovině, z ní pak vyráběli suvenýry, dnes díky našim workshopům vyrábí produkty z kokosu. 100 % ceny putuje do Indonésie na platy řemeslníků a na přímou ochranu želv. 

Projekt Chráníme mořské želvy se ve spolupráci s indonéskou organizací Konservasi Biota Laut Berau zabývá ochranou 2 ostrovů v oblasti Berau, která tvoří nejdůležitější líhniště pro karety obrovské v celé jihovýchodní Asii a osmé nejdůležitější líhniště na světě. Vyskytují se zde i kriticky ohrožené karety pravé. Ochranu podporujeme také na ostrově Lembata na jihu Indonésie, jako konzultanti působíme například na Srí Lance.
Kromě přímé ochrany líhních pláží se věnujeme vzdělávání a rozvoji místních obyvatel. Projekt Chráníme mořské želvy usiluje o zefektivnění ochrany mořských želv celosvětově, proto spolupracujeme s vládami i s dalšími ochranářskými organizacemi, působíme jako konzultanti, tvoříme vzdělávací materiály pro děti, které se dnes používají v mnoha zemích světa včetně ČR a přispíváme do médií.

Více na www.morskezelvy.cz.


Specifikace:

  • Vyrobeno z kokosu
  • Rozměr: Výška kokosové misky cca 9cm, šířka 15cm

Vaše dotazy

Zpráva