Mlékovka - hnědý odstín - POTATO SACK - na 1 l

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Vhodné pro ČOV a septiky Netestováno na zvířatech

Hnědý odstín Mlékovky - ekologické, práškové, vodou ředitelné barvy na dřevo a další porézní povrchy.

Obsah gr: 230

Země původu: Český výrobek

Barva: Hnědá

640  včetně DPH

Kód: ml5v

Datum dodání: Na dotaz

  • Vyrobeno z přírodních surovin - mléčné bílkoviny kaseinu, vápence, jílu, křídy a přírodních pigmentů
  • Barvy jsou ekologicky odbouratelné, netoxické, bez těkavých látek a bez zápachu
  • Prášková barva má neomezenou životnost
  • Pro vnitřní i venkovní použití
  • Ideální na neošetřené dřevo i na renovaci již natřeného dřeva
Mléčné práškové barvy The Crafty Bird Milk Paint jsou opravdu z mléka. Přesněji z mléčné bílkoviny kaseinu (tvoří asi 80% všech bílkovin v mléce). Dále z vápence, jílu, křídy a přírodních pigmentů. Všechny suroviny jsou evropské. Konzistence prášku je velice jemná, proto se s barvou výborně pracuje. Jde o čistě přírodní suroviny, a tak jsou Mléčné barvy ekologicky odbouratelné, netoxické, bez těkavých látek, bez zápachu a tak bezpečné pro nás i pro přírodu. Tím, že obsahují vápno, jsou také částečně antibakteriální. 

Prášková barva má téměř nekonečnou životnost. Namícháte si jen tolik barvy, kolik potřebujete a zbylý prášek uskladníte. Mléčné barvy jsou ředitelné vodou a rychle schnou (30 minut). Jsou vhodné na vnitřní i venkovní použití. Po natření je povrch drsný a matný. Takto natřený povrch je náchylný na skvrny. Proto potřebuje finální nátěr voskem (Karnaubský mléčný vosk v naší nabídce) nebo lakem (Laky na vodní bázi v naší nabídce). Poté se z něj stává odolný nátěr, který vydrží desítky let. Přírodní pigmenty dávají barvám pastelové a zemité odstíny, které jen tak nevyblednou. 
Mléčné barvy se vpíjí do dřeva a nechávají krásně vyniknout strukturu dřeva. Při změně poměru 2 až 3 díly vody na jeden díl barvy můžete takto téměř průhlednou barvu použít jenom pro tónování dřeva. Natřený povrch po jemném smirkování zůstává sametový a matný. Doporučuje se jej dále ošetřit ochranným nátěrem – voskem nebo matným lakem. 

Mléčné barvy nejsou novinkou. Mléčnými barvami byly namalované již například různé předměty a nábytek v Tutanchamonově hrobce. Na farmách v Americe měl každý farmář krávu nebo kozu a v okolí se většinou vyskytoval důl na vápenec, takže si barvu vyráběli podle potřeby. Pro Ameriku typické červené stodoly byly natřené právě Mléčnými barvami. 

Pro důkladné krytí se nanáší 2 nátěry. U světlých odstínů se doporučuje smíchat barvu s méně vody (asi jen 90% uváděného množství vody) a dle potřeby vodu opatrně přidávat. 
Balení 30 g se míchá s 75 ml vody – vznikne až 100 ml barvy, pokryje až 0,75 m2 
Balení 230 g se míchá s 625 ml vody – vznikne až 1 litr barvy, pokryje 6,5 - 7 m2 

Doporučený postup míchání: 

Vždy si smíchejte tolik barvy, kolik budete potřebovat na jeden nátěr. Barvu vsypte do nádoby na míchání a pomalu nalijte část vody. Vždy raději nalijte méně vody (asi 90%), zamíchejte barvu, pokud bude konzistence hustá, dolijte zbylou vodu. Tady opravdu někdy jde o kapičky vody. Jelikož jsou v barvách použity přírodní pigmenty, smíchání je u každé barvy trošku jiné, záleží na množství a druhu pigmentu. 
Barvu míchejte opatrně, aby se prášek nerozptýlil kolem. Asi po 3 minutách se bude konzistence podobat 12% smetaně. Pokud barvu šleháte mixérkem, nesmíte ji napěnit. Pěna vytváří drobné bublinky, které se dlouho rozpouštějí. Navíc natřený povrch napěněnou barvou by nebyl hladký. Asi po 15 až 20 minutách se rozpustí případné kaseinové hrudky. Pokud se tak nestane, nezoufejte, hrudky rozmačkejte a barvu ještě zamíchejte, chvíli počkejte a můžete natírat! U některých odstínů se vám barva může zdát tmavší, ale po zaschnutí zbledne. 
Pozor: mícháním s více nebo méně vody nedosáhnete světlejšího nebo tmavšího odstínu. 

Tipy: Barvy je lepší ředit vlažnou vodou. Během práce je třeba barvu průběžně promíchávat, jinak se usazuje. Natíráme štětcem namočeným ve vodě, jinak se zbytečně moc barvy vsakuje právě do štětce. Tahy je třeba dělat jednosměrně, ideálně po směru struktury dřeva a každý jeden nátěr nechat trochu ,,zavadnout". Hustější barvu s méně vody se doporučuje u světlých odstínů, barva pak lépe kryje. Například 15 ml barvy v prášku s 10 ml vody, ale je to na vás. Naopak u tmavých odstínů někdy postačí poměr 1 díl barvy a 1,5 dílu vody. Pokud máte krásnou kresbu dřeva a chcete barvu použít jen pro tónování dřeva, smíchejte ji v poměru 1 díl barvy a 3 díly vody a udělejte jenom jeden nátěr. Tónování barvou se dá taky použít k “zestárnutí” dané věci. Například nanesením bílého nebo šedivého odstínu v poměru 1 díl barvy a 2-3 díly vody.

Pokud vám barva zbude i po druhém nátěru, můžete dát barvu do uzavřené sklenice do lednice, kde ji lze skladovat až 5 dní. Je ale lepší používat barvy čerstvě namíchané. Uchováním barva mění konzistenci a možná jí budete muset později trošku naředit vodou. Barvu v prášku můžete uchovávat v suchu věčně. A to je obrovská výhoda oproti klasickým tekutým barvám v plechovkách.
 

Specifikace:

  • Balení 230 g se míchá s 625 ml vody – vznikne až 1 litr barvy, pokryje 6,5 - 7 m2

Vaše dotazy

Zpráva