Motýlí krmítko Oasis růžové

Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Motýlí krmítko snoubící funkčnost a skandinávský design.

1 069  včetně DPH

Kód: BBOP01

Dostupnost: Skladem

  • Vyrobeno z ekologické alternativy plastu
  • Spojuje funkčnost a design
  • Snadné doplňování a čištění
Krmítko motýlí oáza oživuje venkovní prostor a zároveň pomáhá přírodě. Je vyrobeno k nalákání a nakrmení motýlů. Výjimečný skandinávský design propůjčuje výrobku eleganci i funkčnost. Krmítko je vyrobeno z ekologické alternativy plastu.

Návod k použití:
1. Otočte spodním víčkem krmítka a odejměte jej.
2. Houbu důkladně propláchněte pod tekoucí vodou. Houbu poté vyždímejte a umístěte ji do spodní části krmítka. Houba slouží jako zásobárna nektaru. Houbu umístěte otvorem směrem nahoru.
3. Rozmíchejte přiložené balení sušeného nektaru ve 150ml vody. Rozpuštění prášku můžete urychlit přidáním teplé vody místo studené.
4. Když máte nektar rozmíchaný, nalijte ho pomalu do otvoru v houbě (přičemž houba je uvnitř spodní části krmítka). Ujistěte se, že je spodní víčko zaplněno až téměř k okraji (k rysce naznačené uvnitř spodního víčka).
5. Krmítko uzavřeme tak, že spodní a horní část spojíme pootočením závitů k sobě. Houba zůstává uvnitř krmítka. Nenaklánějte krmítko, zabráníte tím rozlití nektaru.
6. Zavěste krmítko na chráněné slunné místo na háček, nebo provázek, který není součástí výrobku, ideálně do výše očí. V takové výšce je krmítko mimo dosah domácích zvířat, která mohou motýly rušit.
7. Teď už zbývá jen čekat a pozorovat motýlí návštěvníky krmítka. Motýli preferují slunné nevětrné počasí, a právě tehdy je můžete na krmítku nejvíce očekávat.

Doplňování: Doplňujte nektarem podle potřeby. Během parných slunných dní je potřeba z důvodu většího odpařování doplňovat častěji. Viz body 3 a 4 výše.

Čištění a údržba:
Umývejte ručně teplou vodou. Výrobek není vhodný k mytí v myčce. Houbu uvnitř krmítka proplachujte ideálně při každém doplňování teplou vodou. S ohledem na motýly nepoužívejte žádné chemikálie. V měsících, kdy motýli nelétají, skladujte krmítko uvnitř. Před uskladněním jej řádně umyjte a vysušte.

Obecné informace:
Zbylý rozmíchaný nektar udržujte v chladu (v lednici) a spotřebujte pokud možno do 7 dní. Doporučujeme používat pouze originální nektar, pro který je krmítko speciálně konstruované. Jiné nektary lze použít pouze na vlastní riziko. Při poškození krmítka vlivem použití jiného nektaru výrobce nemůže nést odpovědnost. Prosíme, berte na vědomí, že motýli potřebují čas k objevení vašeho nového krmítka. Ne všechny druhy motýlů také na krmítko létají, nicméně existuje mnoho druhů, které tato krmítka ocení. Například babočka admirál, babočka paví oko či babočka osiková a další. Pro zvýšení atraktivity místa, kde bude krmítko umístěno, doporučujeme v okolí vysadit rostliny, které motýli vyhledávají. Někdy sladký nektar uvnitř zaujme mravence. Pokud chcete zabránit mravencům přístupu ke krmítku, doporučujeme závěs krmítka potřít kuchyňským olejem.

Upozornění: Nektar je použitelný pouze pro krmení motýlů. Není vhodný pro lidi a domácí mazlíčky. Uchovávejte mimo dosah dětí a domácích mazlíčků. Ujistěte se, že je krmítko zavěšeno správně a že je zajištěno proti pádu. Nezavěšujte krmítko v blízkosti oken a dalších snadno rozbitelných předmětů. Ujistěte se, že je umístěno mimo dosah dětí a domácích mazlíčků.


Specifikace:

  • Barva: růžová

Belightfull design

Firmu Belightfull design založily Miia a Taina z Finska. Snaží se snoubit krásný a ladný severský design a výrobky na pomoc přírodě kolem nás.

Miia i Taina se drží svého přesvědčení, že všechny jejich produkty by měly být zároveň nádherné a smysluplné, ale i ekologické. Proto také vždy usilují o využití ekologických materiálů a procesů.

Vaše dotazy

Zpráva