Netopýří budka průlezná do zateplení NPD

Vyrobeno v ČR Pomoc zvířatům kolem nás

Budka pro zachování stávajících úkrytů při zateplování domu.

829  včetně DPH

Kód: NPDP

Dostupnost: Skladem

  • Tato budka z extrudovaného polystyrenu je vhodná k instalaci do zateplení. Používá se hlavně v případech, kdy je možné (a nutné) při zateplování domu zachovat stávající úkryty. 
  • Průlezná zadní stěna totiž umožňuje netopýrům využívání původních škvír mezi panely domu.
  • Budka je proto velmi vhodná při přestavbách a modernizacích domů, kde se již netopýři vyskytují.
  • Lze jí dobře využít i v případě nálezu netopýrů až v průběhu zateplování.
  • Budka byla vyrobena dle doporučení odborníků z České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON).
Instaluje se obvykle jako průlezný tunel skrz zateplovací vrstvu, kdy poskytne netopýrům ochranu. Při použití v takových případech se doporučuje umístit několik budek vedle sebe, ideálně po celé délce původní škvíry. Je vhodná pro většinu druhů netopýrů, kteří využívají úkryty v lidských obydlích.

Vnitřek budky je vymazán stěrkou na polystyren, která poskytuje dostatečně drsný povrch pro snadný pohyb netopýrů v budce, ale zároveň budku chrání před poškozením netopýry. Úhel vchodového prostoru je konstruován tak, aby budka byla samočistící a bezúdržbová.

Doporučené umístění: Budka se instaluje (lepí) do zateplení, velmi dobře se integruje do izolace nebo zdiva. Doporučená výška pro umístění: minimálně 3 metry od země, netopýři by měli mít volný letový prostor před a pod budkou. Při umístění na původní škvíru dbejte na to, aby zadní průlezný otvor byl umístěn tak, aby jím netopýři mohli do původní dutiny prolézt.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty. 
 

Specifikace:

  • Rozměry: 42x50x10cm, rozměry zadního průlezného otvoru: 22x10 cm
  • Budka je vyrobena z 3 cm extrudovaného polystyrenu, spoje jsou lepeny a dále zpevněny vruty

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva