Nur Květinová esence Vitex Agnus Castus

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Bez živočišných složek Bez palmového oleje Netestováno na zvířatech

Přírodní květinová esence s výtažky rostliny Vitex Agnus Castus pomáhá vyvažovat hormonální systém, zmírňuje premenstruační příznaky a odstraňuje úzkost, změny nálad a křeče.

395  včetně DPH

Běžná cena: 489 Kč,
Ušetříte 94 Kč (19 %)

Kód: NEFV

Dostupnost: Skladem

Akce
  • Přírodní květinová esence
  • Pomáhá ustálit menstruační cyklus
  • Odstraňuje úzkost, změny nálad a křeče
  • Bez negativních vedlejších účinků
NUR přírodní květinová esence s výtažky z rostliny Vitex Agnus Castus pomáhá regulovat menstruační cyklus, vyvažovat hormonální systém a zmírňovat předmenstruační příznaky. Je také vhodná k neutralizaci nadbytku estrogenu a zmírnění zadržování tekutin. Pozitivně působí na nepravidelnou menstruaci, při zcela chybějící menstruaci, úzkost, změny nálady a únavu. Vitex příznivě působí pro pravidelné menstruační cykly a optimální produkci a zrání oocytů, zvyšuje hladinu progesteronu, má uklidňující a relaxační účinek. Pomáhá s neutralizací nadbytku estrogenu a zmírněním retence tekutin. Je také vhodný na úzkost, napětí, změny nálady a únavu. Vitex působí na hypofýzu, napodobuje účinek neurotransmiteru dopaminu a opioidních receptorů pro udržení rovnováhy a stability, hladiny hormonů a zvýšení endogenních endorfinů.

Rostlina Vitex Agnus Castus je druh původem ze Středomoří. Její listy, květy a plody jsou všeobecně známy v tradiční a bylinné medicíně a používají se již od starověku v nálevech a tinkturách pro léčbu menstruačních bolestí a pro regulaci reprodukčního systému. Plody této rostliny byly používány od dávných dob pro širokou škálu gynekologických poruch. Již ve čtvrtém století před naším letopočtem Hippokrates doporučuje jeho používání v koupelích pro onemocnění dělohy. Ženy ve starověkém Řecku jej používaly při oslavách bohyně Demeter (Matka Země), spojené se zemědělstvím, plodností a mateřstvím. 

Květinové esence nemají negativní vedlejší účinky, protože neobsahují látky, které by je mohly vyvolat. Nejsou návykové a nemohou způsobit předávkování.

Na úplném začátku používání se mohou objevit mírné reakce, jako například: Při objevení křečí se může zdát, že příznaky se mírně zhoršují. Je to takzvaná primární reakce a nebude trvat déle než pár dní. Na začátku nové léčby se v prvních dnech mohou zintenzivnit sny. Během krátké doby můžete zaznamenat větší citlivost na vnější faktory.

Kombinace s léky nebo terapií: Květinové esence můžete užívat i v případě, že současně podstupujete léčbu u lékaře, protože nejsou složeny z jakékoli látky, která by mohla narušovat nebo interagovat s konvenčními léky. Užívání květinových esenci není problém ani v případě alternativní terapie, jako je například užívání Bachových kapek. Není ani žádný důvod, abyste přestali užívat květinové esence, pokud hodláte zahájit psychoterapeutickou léčbu. V každém případě je však vždy vhodné konzultovat užívání esencí s vaším lékařem nebo terapeutem.

Obě koncentrované esence a směsi mají jako konzervační látku velmi malé množství alkoholu. Toto množství je však tak malé a užívá se v tak malých dávkách, že alkohol je pro naše tělo zanedbatelný. Vždy je možné snížit jeho příjem minerální vodou nebo šťávou.

Způsob podání: Tři kapky třikrát denně pod jazyk.


Specifikace:

  • Květinové esence nemají negativní vedlejší účinky, protože neobsahují látky, které by je mohly vyvolat. Nejsou návykové a nemohou způsobit předávkování .
  • Způsob podání: Tři kapky třikrát denně pod jazyk.
  • Objem: 15 ml

NUR organic

NUR organic je mladá španělská firma, zaměřující se na pro přírodu šetrnou alternativu v dámské intimní hygieně. V jejich řadě produktů najdete výrobky pro celý váš cyklus a květinové esence, které vám ho pomohou harmonizovat. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky