Oboustranný motýlek z kokosu

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Minimalizace odpadu Opakovaně použitelný výrobek Nákupem podpoříte neziskový projekt Pomoc zvířatům kolem nás

Oboustranný motýlek z kokosu na pomoc želvám.

300 Kč včetně DPH

Kód: motylek

Dostupnost: Skladem

  • Motýlek z přírodního materiálu na pomoc mořským želvám
  • Veškerý výtěžek putuje organizaci Chráníme mořské želvy z.s.
  • Vyrobeno z kokosu
Motýlek z kokosu je naprosto unikátní - lze ho nosit z tmavé i světlé strany, tedy na světlou i tmavou košili, a to díky opačnému provlečení stužky. Stužky mají různé barvy, v každé galanterii můžete levně dokoupit další barvy, aby se motýlek vždy hodil k vašemu oblečení. 100% přírodní produkt vyrobený ze skořápek kokosových ořechů.

Motýlky vyrobili řemeslníci v oblasti Berau v Indonésii. Výroba kokosových produktů je pro místní lidi alternativní způsob obživy, který je šetrnější k přírodě a životnímu prostředí. Originální motýlky se místní naučili vyrábět při workshopech s českými designery, díky alternativě už dnes nevyrábí suvenýry z krunýřů kriticky ohrožených karet pravých. Učíme Indonésany porozumět přírodě kolem nich. Děkujeme, že pomáháte i Vy. Koupí kokosového motýlku podporujete indonéské ochránce kriticky ohrožených želv a také tamní řemeslníky. 100 % ceny putuje do Indonésie na platy řemeslníků a na přímou ochranu želv. Ochranáři za posledních 5 let zachránili už 2 400 000 želv a každý den přibývají další.

Projekt Chráníme mořské želvy se ve spolupráci s indonéskou organizací Konservasi Biota Laut Berau zabývá ochranou 2 ostrovů v oblasti Berau, která tvoří nejdůležitější líhniště pro karety obrovské v celé jihovýchodní Asii a osmé nejdůležitější líhniště na světě. Vyskytují se zde i kriticky ohrožené karety pravé. Ochranu podporujeme také na ostrově Lembata na jihu Indonésie, jako konzultanti působíme například na Srí Lance.
Kromě přímé ochrany líhních pláží se věnujeme vzdělávání a rozvoji místních obyvatel. Projekt Chráníme mořské želvy usiluje o zefektivnění ochrany mořských želv celosvětově, proto spolupracujeme s vládami i s dalšími ochranářskými organizacemi, působíme jako konzultanti, tvoříme vzdělávací materiály pro děti, které se dnes používají v mnoha zemích světa včetně ČR a přispíváme do médií.

Více na www.morskezelvy.cz.

Pokud preferujete některou z barev stužky nebo to, jestli je motýlek s dírami nebo bez nich, napište to do komentáře objednávky.


Specifikace:

  • Vyrobeno z kokosu
  • Rozměr: délka cca 10 cm, šířka cca 4 cm

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky