Plenky Naty Newborn 2-5 kg (25 ks)

Z přírodního materiálu Dřevo s FSC certifikací Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Minimalizace odpadu Netestováno na zvířatech

Prodyšné plenky z přírodních materiálů.

179  včetně DPH

Běžná cena: 199 Kč,
Ušetříte 20 Kč (10 %)

Kód: 450

Dostupnost: Skladem

Akce
  • Pro děti od 2 do 5 kg
  • 25 ks v balení
  • Až 60% plenky z biologicky odbouratelných materiálů
  • Vyrobeno z přírodních materiálů
  • Neobsahují chlór, parfémy, latex ani TBT

Plenky NATY jsou oblíbené pro svou šetrnost k dětské pokožce, skvělou funkčnost, mimořádnou hebkost a minimální dopad na životní prostředí. 

Používáním zdravých dětských jednorázových plenek omezíte množství chemických látek, s kterými Vaše dítě přichází každodenně do kontaktu. Oproti standardním plenkám se vyznačují především tím, že jsouaž z 60% vyráběny z přírodních zdrojů a neobsahují parfémy, chlór, latex ani TBT (tributylcín). Plenky jsou tak ze 60% rychle biologicky rozložitelné a celá plena je rozložitelná v rozmezí 2-4 let, oproti klasickým konvenčním plenám, které se rozkládají stovky let.

Vnější plášť plenky je vyroben z geneticky neupravovaného (GM free) kukuřičného škrobu a je kompletně biologicky rozložitelný. Je funkční jako plastové pláště v konvenčních plenkách, ale je výrazně šetrnější k dětské pokožce. Je totiž bez chemie a umožňuje dětské pokožce dýchat. Toto je jedna z hlavních výhod plenek Naty, jelikož přirozená prodyšnost plenky brání vzniku podráždění dětské pokožky.

Savé jádro je tvořeno směsí biologicky odbouratelné celulózy a absorpčního gelu (kvůli savosti a nepropustnosti). Celulóza je získávána ze skandinávskévo dřeva a má certifikaci FSC. Jde o mezinárodní certifikaci, která zaručuje, že dřevo a tím pádem i papír pocházejí z šetrně obhospodařovaných lesů.

Plenky jsou velmi jemné, na dotek působí téměř jako látkové plenky a umožňují se dítěti přirozeně hýbat. Díky elastickým opakovaně použitelným lepícím páskům a jemné pružné části na zádech plenky dítěti perfektně padnou. Plenky nejsou běleny ani nijak parfémovány. Neobsahují žádný chlór, latex, TBT (tributyltin), barviva, ftaláty, dioxiny. Potisk plenky neobsahuje těžké kovy, nijak neohrožuje zdraví dítěte. Plenky jsou dobře snášeny dětmi s citlivou pokožkou či trpícimi ekzémy. 

Certifikovány „Swedish Asthma And Allergy Association“. Plenky NATY jsou certifikovány jako „bez jakýchkoli alergenů“.


Specifikace:

  • Obsah: 25ks
  • Vyrobeno ve Švédsku

Eco by Naty

Marlene Sandberg, založila švédskou firmu Naty před cca 20 lety. V té době měla malé děti a vadilo jí používání jednorázových plen plných chemických a špatně rozložitelných látek. V současnosti výrobky Naty (pleny a dámská hygiena) nabízejí přírodní volbu pro ekologicky zaměřené rodiny a ženy po celém světě. Lidé v Naty minimalizují negativní efekt výroby a používání jejich výrobků. Testovány jsou nejen materiály a výrobní proces, ale i dodavatelé firmy tak, aby vše splňovalo velmi přísné ekologické standardy Severní Evropy. I při balení a distribuci se Naty zaměřuje na snížení odpadu a spotřeby paliv. Pro balení jsou používány pouze přírodní materiály. Výrobky i obaly se dají likvidovat recyklací, spalováním nebo kompostováním.

Vaše dotazy

Zpráva