Přírodní drátěnka na nádobí Loofco

Z přírodního materiálu FAIR TRADE Biologicky rozložitelné Minimalizace odpadu Při výrobě byly použity obnovitelné zdroje energie Opakovaně použitelný výrobek

Vyrobeno přírodou z kokosové skořápky.

49  včetně DPH

Kód: Lodratbal

Dostupnost: Skladem

Náš tip
  • Přírodní drátěnka pro mytí zaschlého nádobí
  • Bez plastů, kovů a chemických látek
  • Na nádobí, pánve, venkovní grily
  • Velmi dlouhá životnost – až 12 měsíců
  • 100% rozložitelná
Nádobí skvěle vyčistíte bez jeho poškrábání. Kokos navíc obsahuje látky, které odolávají bakteriím a plísním.

Lze používat s jakýmkoliv prostředkem na nádobí.

Pro prodloužení životnosti po použítí vypláchněte v čisté vodě a nechte vyschnout.

Po delším používání se štětinky začnou třepit. Roztřepené konečky lze zastříhnout nůžkami a drátěnka je tak na dalších několik měsíců opět plně funkční.

Vyrobeno na Filipínách na malé eko farmě. K výrobě se využívají jen přírodní obnovitelné suroviny a solární energie. K pěstování se nepoužívají chemická hnojiva. Do Evropy jsou výrobky dopravovány lodní dopravou.


Specifikace:

  • Baleno v recyklovaném papíru
  • S provázkem na zavěšení

MIchael´s Original

Zakladatelé a majitelé firmy Michael´s Originals jsou Ben a Nancy. Nancy je z Filipín a jako dítě se přestěhovala do Velké Británie. Ben je angličan, kuchař, který jeden čas spolupracoval s Jamie Olivierem. Při návštěvě rodiny Nancy na Filipínách si Ben všiml, že používají zvláštní přírodní houbičky na nádobí i na tělo, které jsou vyrobeny ze speciální odrůdy tykve (Lufa válcovitá). Ta je domovem v tropech jihovýchodní Asie. Pěstuje se ale i v Africe a jižní Americe. Jejich vlastnosti byly oceňované již ve starém Egyptě a používala je prý i Kleopatra. Uvádí se, že houby z lofy mají pro pokožku blahodárné účinky. Bena tyhle houby zaujaly a první množství přivezl do Evropy. Zde se tyto čistě přírodní houby, které skvělě fungují a dlouho vydrží, setkaly s velkým úspěchem. Ben a Nancy se proto rozhodli opustit Evropu a na Filipínách vybudovali vlastní farmu, která pěstuje tyto tykve a vyrábí z nich různé houbičky a houby pro evropské zákazníky. Při pěstování a následné výrobě produktů zaměstnává výhradně zaměstnance z místa, kteří by jinak museli za prací dojíždět do města, pokud by jí vůbec našli. Výroba je velmi ekologická, využívají se jen přírodní obnovitelné suroviny a solární energie. Výrobky jsou baleny do recyklovaných obalů a do Evropy jsou přepravovány lodní dopravou. Značka Michael´s je odvozena od jména syna Bena a Nancy – Michaela.

Vaše dotazy

Zpráva