Ptačí budka 17A - trojitá - rorýsi

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Nejpoužívanější budka pro rorýse v Evropě.

Rozměry: 15x15x98 cm

Koupit

4 099 
včetně DPH

Kód: 613/4

Běžná cena: 4 159 Kč,
Ušetříte 60 Kč (1 %)

Datum dodání: Na dotaz

  • Tato budka je vyrobena na základě dlouholetých zkušeností s náhradními domovy pro rorýse.
  • Lze jí přidělat přímo na fasádu – uchycení je součástí výrobku, nebo vložit do zateplení.
  • Budku již není nutné natahovat perlinkou ani oplechovávat, lze natřít fasádní barvou.
Budka je nerozbitná strakapoudy. Dá se snadno čistit otočením a odejmutím vchodové části budky. Rorýsí hnízdo bývá co nejdále od vchodu v tmavé části. Čištění je snadné, ale při osídlení rorýsy není nutné.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř budky.
Rorýsi jsou v našich městech velmi vítaní, spořádají ohromné množství obtížného hmyzu. Nestavějí si vlastní hnízda, a proto se naučili využívat dutin a otvorů ve fasádách našich domů. Těchto prostor pod střechami a ve výklencích však v souvislosti s opravami fasád a jejich zateplováním dramaticky ubývá, a tak rorýsi nemají kde hnízdit. Proto je velmi vhodné instalovat speciální hnízdící prostory. Ty mohou být zabudovány do stěny nebo prostě přidělány na fasádu.
Doporučené umístění: Měla by být pověšena na zdi minimálně 6 – 7 metrů od země pod střechu nebo pod vyčnívající části budov (např. balkon). Ujistěte se, že rorýsi budou mít volný přístup do budky (tj. před a pod budkou nesmějí být stromy). Budka by neměla být pověšena na jižní stěně.
Rorýsi jsou extrémně věrní svým hnízdištím, může proto trvat řadu let, než novou budku objeví. Doporučujeme proto v prvním roce po instalaci přehrávat v blízkosti budky zvláštní „odpovídací volání“, abychom rorýse do budky nalákali. Rádi poradíme s detaily. Pokud však přišli na domě o původní dutiny, osídlí tyto náhradní dutiny velmi rychle a lákání není nutné.
Tuto budky využívají: rorýsi, někdy vrabci nebo sýkorky
 

Specifikace:

  • Systém na přichycení je součástí výrobku.
  • Vnější rozměry: 15 x 15 x 98 cm
  • Vnitřní rozměry: 14 x 14 x 30 cm (každá ze 3 dutin)
  • Váha: cca 7,1 kg
zpátky nahoru