Ptačí budka 28 - pro poštolky

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Na zeď, strom, sloup nebo střechu.

Rozměry: 34x36x45 cm

2 999  včetně DPH

Běžná cena: 3 127 Kč,
Ušetříte 128 Kč (4 %)

Kód: 251/8

Datum dodání: Na dotaz

Tato budka pro poštolky se používá s velkou úspěšností již dlouhou řadu let. Může být snadno a rychle zavěšena na jakýkoliv povrch s využitím zavěšovacích háků, které jsou součástí budky. Ty mohou být přibity hřebíky, šroubovány vruty, přidělány dráty apod.
Součástí budky je i hnízdní náplň.
 Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř dutiny, jako u standardních dřevěných budek.
Poštolka hledá potravu na zemi. Proto je oblíbená zemědělci. Loví totiž ve velkém hraboše. Ti tvoří až 90 % potravy poštolek. Poštolky obvykle hnízdí na stejném místě po celý život.

Doporučené umístění:
nejlépe 6–8 metrů vysoko a výše (minimální výška cca 3 metry). Před a pod budkou by měl být volný prostor (ne stromy). Budka se obvykle přidělává na solitérní stromy, tichá místa na krajích lesa, stodoly v otevřené krajině, elektrické stožáry (jen se souhlasem majitele!), sila, stožáry větrných elektráren, … Mohou být použity i v urbanizované krajině zavěšením na vysoké budovy, komíny, kostely, továrny, … Je zaznamenáno i úspěšné zahnízdění ptáků v tomto hnízdě na balkoně panelového domu. Vchod do budky by měl být směřován na jihovýchod, případně tak, aby byl chráněn před převládajícími větry. Alternativně pod krokve střech, nebo do výklenků zdí historických budov.
Tuto budky využívají: poštolky

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Vnější rozměry: 33 x 36 x 45 cm
  • Vnitřní rozměry: 30 x 34 x 30 cm
  • Váha: 13 kg
  • Materiál: dřevocement a tvrdé dřevo (bidélko)

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva