Ptačí budka 5 - s ochranou proti predátorům - pro sovy

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro puštíky, kavky a holuby doupňáky.

Vletový otvor budky: 110x120 mm

2 499  včetně DPH

Kód: 184/9

Datum dodání: Na dotaz

  • Tato budka je vybavena odnímatelným ochranným panelem z galvanizovaného plechu v hnědé barvě, který chrání ptáky a hlavně mláďata před predátory.
  • Rozměr vletového otvoru je 11 x 12 cm. Vnitřní průměr budky je 20 cm.
  • Soví budky se instalují v parcích i lesích. Důvodem je snaha o zvýšení stavů sov u nás, ale i boj s přemnoženými hlodavci (myši), které sovy dobře loví. Budka nahrazuje sovám dutiny vydlabané strakapoudy ve starých stromech, kterých v krajině ubývá.
  • Využívají ji často i jiné druhy zvířat. Pro nocování je využívána i strakapoudy.
Budka má odnímatelný přední panel, takže se snadno čistí. Pro nalákání ptáků k hnízdění se doporučuje do ní nasypat na dno trochu pilin nebo hoblin, případně trouchu ze starého pařezu.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.
Doporučené umístění: budka se obvykle přidělává ke stromu speciálním hliníkovým hřebíkem, který je součástí budky. Doporučená výška k zavěšení budky je 4–6 metrů.
Tuto budku běžně využívají: puštík obecný, holub doupňák, kavka obecná, při vyvěšení v blízkosti vody případně i morčák velký a hohol severní.
 
Instrukce k výrobku naleznete v sekci dokumenty.


Specifikace:

  • Barva budky je hnědá.
  • Součástí dodávky je budka s odnímatelným panelem a ochranným čelním panelem z plechu, ocelové zavěšení na strom a speciální hliníkový hřebík.
  • Vnitřní rozměry budky: průměr 20 cm
  • Vnější rozměry budky: průměr 25 x 44 cm
  • Vletový otvor - 110 x 120 mm
  • Váha: cca 10,2 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva