Ptačí budka – pro šoupálky – Brushwood
Ptačí budka k připevnění na kmen stromu nebo do popínavé rostliny.
- Speciálně přizpůsobeno pro potřeby šoupálků, ale může být využívána i jinými druhy ptáků.
- Díky velmi nízké hmotnosti lze instalovat i na živé ploty a popínavky
- Velmi jednoduché čištění budky
Díky velmi lehké váze jí lze také snadno umístit do živého plotu nebo stěny porostlé břečťanem, což je umístění, které vyhledávají hlavně červenky.
Budka je vyrobena z materiálu, který je nazývaný anglicky Brushwood, což je něco jako u nás proutí. Nicméně tento materiál má mnohem delší životnost, než běžné vrbové proutí. Navíc je budka vybavena membránou, která chrání hnízdní dutinu před deštěm a větrem.
Budku velmi jednoduše zavěsíme na kmen stromu na kovové očko, které je součástí budky.
Praktický odklápěcí poklop ze zadní straně budky umožňuje snadné čistění budky.
Doporučené umístění: Chráněné místo na kmení většího stromu, v minimální výšce 1,5 m od země (šoupálek, střízlík), nebo o něco výše pro ostatní druhy ptáků. Umístění v popínavkách by mohlo zaujmout červenku. Ideálně volte místo chráněné přes severním větrem.
Tuto budku běžně využívají: střízlík, šoupálek, občas červenka, sýkorky, vrabci, plši.
Specifikace:
- Rozměry: cca 26x13 cm

Wildlife World
Britská firma Wildlife World je známá svojí láskou ke zvířatům a přírodě. A tak se není čemu divit, že kromě toho, že ve svých vlastních dílnách vyrábí unikátní sortiment budek, domečků a krmítek, věnuje se i osvětě a spolupráci s ekologickými organizacemi. Ve výrobě důsledně využívá jen certifikované FSC dřevo a ekologicky šetrné barvy a recyklovaný papír. Podporuje i organizace zabývající se ochranou klimatu.Soubory
- brushwood-instrukce (PDF, 42 KB)