Ptačí budka – pro šoupálky – Brushwood

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Opakovaně použitelný výrobek Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Ptačí budka k připevnění na kmen stromu nebo do popínavé rostliny.

289  včetně DPH

Kód: SKTCBRNP

Dostupnost: Skladem

  • Speciálně přizpůsobeno pro potřeby šoupálků, ale může být využívána i jinými druhy ptáků.
  • Díky velmi nízké hmotnosti lze instalovat i na živé ploty a popínavky
  • Velmi jednoduché čištění budky
Tato budka je přizpůsobena životu a potřebám šoupálků, kteří se pohybují kolem kmene a proto vyhledávají dutiny těsně přiléhající ke kmeni. Může ale poskytnout bezpečný úkryt i jiným druhů ptáků.

Díky velmi lehké váze jí lze také snadno umístit do živého plotu nebo stěny porostlé břečťanem, což je umístění, které vyhledávají hlavně červenky.

Budka je vyrobena z materiálu, který je nazývaný anglicky Brushwood, což je něco jako u nás proutí. Nicméně tento materiál má mnohem delší životnost, než běžné vrbové proutí. Navíc je budka vybavena membránou, která chrání hnízdní dutinu před deštěm a větrem.

Budku velmi jednoduše zavěsíme na kmen stromu na kovové očko, které je součástí budky.

Praktický odklápěcí poklop ze zadní straně budky umožňuje snadné čistění budky.

Doporučené umístění: Chráněné místo na kmení většího stromu, v minimální výšce 1,5 m od země (šoupálek, střízlík), nebo o něco výše pro ostatní druhy ptáků. Umístění v popínavkách by mohlo zaujmout červenku. Ideálně volte místo chráněné přes severním větrem.

Tuto budku běžně využívají: střízlík, šoupálek, občas červenka, sýkorky, vrabci, plši.

Specifikace:

  • Rozměry: cca 26x13 cm

Wildlife World

Britská firma Wildlife World je známá svojí láskou ke zvířatům a přírodě. A tak se není čemu divit, že kromě toho, že ve svých vlastních dílnách vyrábí unikátní sortiment budek, domečků a krmítek, věnuje se i osvětě a spolupráci s ekologickými organizacemi. Ve výrobě důsledně využívá jen certifikované FSC dřevo a ekologicky šetrné barvy a recyklovaný papír. Podporuje i organizace zabývající se ochranou klimatu.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva