Ptačí hnízdo 10 B - vlašťovky

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Náhradní hnízdo pro vlaštovky.

Koupit

328 
včetně DPH

Kód: 331/7

Dostupnost: Skladem

  • Tato hnízda jsou velmi prodyšná, a proto dobře splňují všechny vlastnosti přírodních hnízd.
  • Dnes je často problém pro vlaštovky, které hnízdí uvnitř budov, garáží či kůlen, najít dostatek takových prostor pro hnízdění. To vede k rapidnímu poklesu jejich počtu po celé Evropě. Často také mají problém najít dostatek vhodného stavebního materiálu.
Čištění není nutné, ale je doporučené při kontrole hnízd (po odletu vlaštovek). Vlaštovky se vrací každý rok hnízdit na stejné místo, někdy proto trvá trochu déle, než se v novém hnízdě zabydlí.
Hnízdo je vyrobeno ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost hnízda (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízda.
Doporučené umístění: Hnízda se umisťují na vnitřní zdi v prostorech, kam mohou vlaštovky létat. Minimální výška by měla být 2 metry. Vzdálenost horní hrany hnízda od stropu se doporučuje minimálně 6 cm. Vlaštovky jsou společenské, přesto preferují jednotlivá hnízda se vzdáleností cca 1 metr mezi hnízdy.
Tato hnízda běžně využívají: vlaštovky obecné.
 

Specifikace:

  • Rozměry: 11 x 25 x 14 cm
  • Váha: cca 0,6 kg
zpátky nahoru