Ptačí hnízdo 10 B - vlašťovky

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Náhradní hnízdo pro vlaštovky.

339  včetně DPH

Kód: 331/7

Dostupnost: Skladem

  • Tato hnízda jsou velmi prodyšná, a proto dobře splňují všechny vlastnosti přírodních hnízd.
  • Dnes je často problém pro vlaštovky, které hnízdí uvnitř budov, garáží či kůlen, najít dostatek takových prostor pro hnízdění. To vede k rapidnímu poklesu jejich počtu po celé Evropě. Často také mají problém najít dostatek vhodného stavebního materiálu.
Čištění není nutné, ale je doporučené při kontrole hnízd (po odletu vlaštovek). Vlaštovky se vrací každý rok hnízdit na stejné místo, někdy proto trvá trochu déle, než se v novém hnízdě zabydlí.
Hnízdo je vyrobeno ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost hnízda (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízda.
Doporučené umístění: Hnízda se umisťují na vnitřní zdi v prostorech, kam mohou vlaštovky létat. Minimální výška by měla být 2 metry. Vzdálenost horní hrany hnízda od stropu se doporučuje minimálně 6 cm. Vlaštovky jsou společenské, přesto preferují jednotlivá hnízda se vzdáleností cca 1 metr mezi hnízdy.
Tato hnízda běžně využívají: vlaštovky obecné.
 
Instrukce k výrobku naleznete v sekci dokumenty.
 

Specifikace:

  • Rozměry: 11 x 25 x 14 cm
  • Váha: cca 0,6 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva