Ptačí krmítko/pítko domek 2020 – závěsné

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Krmné i pitné stanoviště pro ptáky.

Země původu: Český výrobek

879 Kč včetně DPH

Kód: krmpitkodomek

Hmotnost: 2,00 kg

Dostupnost: Skladem

  • Spojení oblíbeného krmítka s pítkem pro ptáky
  • S ochranou proti kočkám
  • Snadné čištění
Toto velké krmítko spojuje klasický vzhled krmítek s dobrou ochranou ptáků před kočkami. Zároveň lze využít jako pítko, nebo i jako kombinace krmítka a pítka v jednom.

Při jeho vývoji jsme se snažili udělat multifunkční krmné a pitné stanoviště pro ptáky. Jako základ jsme použili naše krmítko typ 2018, které se velmi osvědčilo jak z pohledu trvanlivosti (střecha z recyklovaného plastu, lepená dřevěná deska) tak z pohledu bezpečnosti ptáků před kočkami (zavěšení na větvi) a snadného čistění (vnitřní deska lze snadno vyjmout a vyčistit).
Vnitřní desku jsme osadili nerezovou miskou, do které je možné dát vodu. Tato část domku pak slouží jako pítko. V rámu krmítka jsou ale nově ještě 4 kovové háčky, na které můžete zavěsit nejrůznější krmítka (na snímku jsme využili krmítka na lojové koule a na ptačí koláče). Pak ptáci najdou na jednom místě jak potravu, tak vodu a případně mají i možnost koupele.

Pozor: zavěšená krmítka pod domečkem na fotce nejsou součástí výrobku a je nutné je případně objednat zvlášť. Na háčky samozřejmě můžete zavěsit jakákoliv závěsná krmítka.

Pokud vodu v krmítku nepotřebujete (máte poblíž domu potok či jezírko), nebo jsou velké mrazy, lze misku využít na potravu - například slunečnicová semínka.
Nedoporučujeme dovnitř krmítka dávat současně vodu do misky a semínka kolem ní. Ptáci vše velmi rychle smíchají a vznikne tak mokrá směs trusu, vody a semínek, což je líheň možných nemocí.

Vnitřní deska i miska se snadno čistí. Desku i misku snadno vyjmete, omyjete, necháte oschnout a vrátíte zpět.
Krmítko se věší na vhodnou větev. Díky zavěšení na přírodním provazu, který je součástí krmítka, jsou ptáci mnohem lépe chráněni před predátory, než při klasickém umístění na plot.

Hloubka prostoru v krmítku je cca 4 cm. Voda (případně krmivo) je zde, i díky dostatečnému přesahu střechy a tvaru bočnic, dobře chráněná před sluncem, deštěm i sněhem.
Pro střechu krmítka i nadále používáme osvědčenou desku z recyklovaného plastu, která výrazně prodlužuje životnost krmítka.
Nátěr je prováděn ekologickou vodou ředitelnou barvou.

Informace, čím krmit a jak pomáhat ptákům na zahradách, najdete na www.zivotnazahrade.cz, nebo na www.ochranaptaku.cz nebo na našem blogu.
 

Specifikace:

  • Krmítko je nastříkáno ekologickou, vodou ředitelnou barvou české výroby
  • Rozměry krmítka: cca 35 x 27 x výška 24 cm
  • Materiál: masivní dřevo, dno z voděodolné překližky, miska z nerezu
  • Střecha z recyklovaného plastu

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky

Rozinky 1 kg
Novinka