Sršně - velká budka

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro hnízdění od jara do podzimu.

Koupit

2 351 
včetně DPH

Kód: 360/7

Datum dodání: Na dotaz

  • Tento speciálně tvarovaný úkryt pro sršně plně vyhovuje jejich potřebám pro hnízdění od jara do zimy.
  • Čištění by mělo probíhat v dubnu. Budku nečistíme před zimou, protože staré hnízdo je využíváno k přezimování zlatooček a včelek samotářek.
Počet sršní v přírodě bohužel klesá. Jsou přitom velmi užitečné. Jedna sršeň dokáže ulovit až půl kila much k nakrmení mladých sršní. Nejsou zdaleka tak agresivní, jak se traduje, žihadlo dávají, jen pokud jsou bezprostředně ohrožené na životě (šlápnutí). Jejich žihadlo není nebezpečnější, než třeba od včely.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízda.
Doporučené umístění: Okraj lesa nebo paseky minimálně 4 metry nad zemí. Vletový otvor by měl směřovat od jihovýchodu po jihozápad. Sršně si hnízdo urputně brání, proto budku umístěte do odlehlejšího koutu zahrady, kde nechodí lidé. Dále od budky jsou sršně mírumilovní a člověka nenapadají.
 

Parametry

  • Barva: hnědá
  • Rozměry: 25 x 28 x 60 cm
  • Váha: 14,5 kg
zpátky nahoru