Sršně - velká budka

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro hnízdění od jara do podzimu.

2 845  včetně DPH

Kód: 360/7

Datum dodání: Na dotaz

  • Tento speciálně tvarovaný úkryt pro sršně plně vyhovuje jejich potřebám pro hnízdění od jara do zimy.
  • Čištění by mělo probíhat v dubnu. Budku nečistíme před zimou, protože staré hnízdo je využíváno k přezimování zlatooček a včelek samotářek.
Důležité upozornění! Zájem o výrobky Schwegler v celé Evropě rok od roku roste tak enormně, že německá výroba absolutně nestíhá. Nyní celý region navíc zasáhly i karanténní opatření.
Přestože se snažíme výpadkům na skladě předcházet, v situaci, kdy dodací lhůty jsou v řádech měsíců, je to nereálné. Pokud je tedy nějaký výrobek Schwegler veden v informaci o dostupnosti jako "Na dotaz", je potřeba počítat s dlouhou dodací lhůtou, kdy termín dodání aktuálně nevíme.
Samozřejmě jsme mohli nedostupné výrobky shodit z nabídky, jak to v jiných kategoriích běžně děláme. Ale ono se vyplatí na ně počkat. Ne nadarmo je doporučují všechny ornitologické společnosti v Evropě a další ochranářské organizace. S ohledem na jejich extrémní životnost to za pár měsíců čekání stojí.
Pokud objednáte mix výrobků, které jsou a nejsou skladem, budeme aktuálně nedostupné zboží expedovat dodatečně, hned jak dorazí. O doposlání dostanete info e-mailem. Děkujeme za pochopení. Petr Dobrý

Počet sršní v přírodě bohužel klesá. Jsou přitom velmi užitečné. Jedna sršeň dokáže ulovit až půl kila much k nakrmení mladých sršní. Nejsou zdaleka tak agresivní, jak se traduje, žihadlo dávají, jen pokud jsou bezprostředně ohrožené na životě (šlápnutí). Jejich žihadlo není nebezpečnější, než třeba od včely.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízda.
Doporučené umístění: Okraj lesa nebo paseky minimálně 4 metry nad zemí. Vletový otvor by měl směřovat od jihovýchodu po jihozápad. Sršně si hnízdo urputně brání, proto budku umístěte do odlehlejšího koutu zahrady, kde nechodí lidé. Dále od budky jsou sršně mírumilovní a člověka nenapadají.
 

Parametry

  • Barva: hnědá
  • Rozměry: 25 x 28 x 60 cm
  • Váha: 14,5 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Vaše dotazy

Zpráva