TIO - Náhradní hlavice k zubnímu kartáčku Medium 2 ks - Ledovcově modrá

Z recyklovaného materiálu Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Bez živočišných složek Minimalizace odpadu Opakovaně použitelný výrobek Netestováno na zvířatech

Náhradní hlavice k zubnímu kartáčku TIO.

199 Kč včetně DPH

Kód: EC30257

Dostupnost: Skladem

 • Vyrobeno z rostlinných materiálů
 • Středně tvrdé štětinky Medium
 • V balení 2 ks hlavic
 • Nejvyšší počet štětinek v této třídě tvrdosti
 • Bez obsahu Bisfenolu-A a ftalátů
 • Minimum obalových materiálů
Německá firma TIO přichází s novým konceptem vyměnitelných hlavic k zubním kartáčkům pro redukci plastového odpadu. V momentě, kdy se vám štětinky na kartáčku začnou třepit, tak stačí pouze vyměnit hlavu kartáčku. V balení najdete 2 ks vyměnitelných hlavic, které vám vydrží na dalších 4-6 měsíců čištění.

Náhradní hlavice medium má středně tvrdé štětinky vyrobené z ricinového oleje a zároveň jich má ze všech ekologických zubních kartáčků nejvyšší počet v této třídě tvrdosti - 1932. Štětinky kartáčku jsou zastřiženy ve dvou délkách se zaoblenými konci, aby se kartáček o vaše zuby co nejlépe postaral.

Výměna hlavice na kartáčku je jednoduchá a funkční. Stačí jen použít špičku na konci nové hlavice, kterou vysunete tu původní - viz obrázek.

TIO zubní kartáček kombinuje několik průlomových prvků - udržitelnost, design a co nejlepší péči o zuby. Kartáček je z 90 % vyroben z rostlinných materiálů - od štětinek po rukojeť, což zaručuje dramaticky nižší emise CO2. Na kartáčku najdete minimum obalových materiálů, i ty jsou recyklovatelné. Samotný kartáček má navíc vyměnitelnou hlavici, takže poté, co se štětinky opotřebují, můžete dokoupit jen náhradní hlavice, které jsou dostupné v různých barvách.

Výroba kartáčku probíhá v Německu a na rozdíl od některých bambusových kartáčků jsou tak zajištěny férové pracovní a platové podmínky a zároveň i krátká přepravní vzdálenost. 

Z čeho je kartáček TIO vyrobený?
Rukojeť je z cukrové třtiny (bio polyethylene).
Hlava z více než 70 % z dřevěných vláken s FSC certifikací.
Štětinky jsou vyrobeny z ricinového oleje (bio polyamid nylon).
Cestovní víčko na hlavu kartáčku je z cukrové třtiny (bio polyethylene).

Celkově je kartáček vyrobený z více než z 90 % z rostlinných (obnovitelných) materiálů. V přírodě se tak rozloží mnohem rychleji než běžné plasty a nezanechá po sobě částečky mikroplastů.


Specifikace:

 • Složení: rukojeť: bio polyethylen z cukrové třtiny, hlava: dřevěná vlákna s FSC certifikací, štětinky: bio polyamid nylon z ricinového oleje
 • Počet štětinek: 1932
 • Tloušťka vlákna: 7 mil = 0,1778 mm
 • Třída jemnosti štětin: Medium
 • Země původu: Vyrobeno v Německu

TIO

TIO je nová německá firma, která vyrábí zubní kartáčky se sloganem "Save the world, twice a day", neboli "Zachraň svět, dvakrát denně". V zubním kartáčku TIO je totiž zahrnuta idea co nejmenšího dopadu v podobě množství vyprodukovaného odpadu - kartáček je z velké části vyroben z rostlinného materiálu, má vyměnitelnou hlavici, takže při opotřebení štětinek stačí dokoupit pouze novou hlavici a tělo kartáčku můžete dál používat. Značka TIO se navíc snaží o co nejmenší možnou míru používání obalových materiálů jako takových, takže se jim podařilo ušetřit celých 60% množství obalů, které jsou jinak standardně používány.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky