Urychlovač kompostu Weiki 400g

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Bez palmového oleje Netestováno na zvířatech

Na 4 m2 kompostu.

139 Kč včetně DPH

Kód: 51weiki

Dostupnost: Skladem

  • Pomáhá rozložit organickou hmotu
  • Urychluje zrání kompostu
Přírodní urychlovač kompostu weiki pomůže rozložit organickou hmotu a přeměnit ji na zdravý, kvalitní kompost. Je mimo jiné potravou pro přátelské bakterie, které při kompostovacím procesu nesmí chybět, proto nejlepších výsledků dosáhnete v kombinaci s probiotiky weiki pro kompost. Při společné aplikaci můžete doporučenou dávku obou přípravků snížit až o polovinu. Urychlí zrání kompostu na zahradě i doma ve vermikompostéru.

CO WEIKI URYCHLOVAČ KOMPOSTU UMÍ?
Redukuje zápach kompostu.
Urychluje zrání kompostu.
Vhodný pro veškerý rostlinný a domácí bioodpad.
Zabraňuje průsaku dusíkatých a jiných anorganických látek do podzemních vod.

JAK NA ZDRAVÝ KOMPOST?
Větve, tuhé stonky rostlin a větší kusy kuchyňského odpadu nastříhejte nebo nakrájejte na menší kusy (asi 5 cm). Kompost udržujte vlhký a ideálně ho dvakrát za měsíc provzdušněte.
Pro rychlejší zrání kompostu můžete kombinovat s weiki urychlovačem kompostu. Při společné aplikaci můžete doporučenou dávku obou přípravků snížit až o polovinu.

JAK WEIKi URYCHLOVAČ KOMPOSTU POUŽÍVAT?
Každou vrstvu kompostu vysokou přibližně 25 cm posypte urychlovačem kompostu weiki. Balení vystačí na 1 m³ kompostu.

NAŠE TIPY
Pokud máte více domácích kompostérů, po naplnění prvního materiál postupně přeházejte do volného kompostéru. Každou vrstvu vysokou přibližně 20-25 cm rovnoměrně pokropte probiotickou zálivkou pro kompost. Jedno balení vystačí na jednu vrstvu kompostu o ploše cca 4 m2. Sušší materiál pokropte vodou (budete jí potřebovat asi 10 litrů na každou vrstvu). Vlhkost kompostu doporučujeme udržovat kolem 50 až 60%. Díky přeházení materiálu do volného kompostéru ho krásně promícháte a zároveň provzdušníte. Pokud do každé vrstvy přidáte kromě probiotik weiki pro kompost i náš přírodní urychlovač kompostu, můžete doporučenou dávku obou přípravků snížit až o polovinu.

Abyste kompostovací proces urychlili, je třeba kompost zhruba jednou za dva týdny přeházet (provzdušnit) a případně přidat vodu. Urychlovač kompostu weiki i probiotika weiki pro kompost stačí přidat při zakládání kompostu nebo jeho nové vrstvy (není nutné je přidávat při překopávání kompostu).
 

Specifikace:

  • Složení: Polysacharidové činidlo založené na bázi termicky modifikovaného oxidovaného bramborového škrobu.
  • Obsah: 400g
  • Skladovat v suchu a temnu.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky