Včelky samotářky - Domek ve tvaru soudku

Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Hmyzí hotel pro včelky samotářky, na zavěšení.

669 Kč včetně DPH

Není skladem
Sledovat produkt

Kód: BAR

Hmotnost: 1,3 Kg

Dostupnost: Na dotaz

  • Stylový a praktický hmyzí domek pro včelky samotářky
  • V retro designu starého sudu
  • Snadno zavěsíte na své zahradě nebo balkonu
Domek pověste ideálně na slunné místo, které je chráněné před větrem. Čistění domku není nutné. Při extrémních mrazech je možné domek přesunout na chráněné místo, třeba do nevytápěné kůlny. V předjaří ale nezapomeňte domek vrátit zpět.

Včely samotářky mají nenahraditelnou roli v opylování okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny přitom opylují nejlépe a často nahrazují běžné včely medonosné. Samotářek bohužel v přírodě ubývá a jejich přirozená útočiště a domovy mizí. Intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí. Včely samotářky jsou velmi mírumilovné, některé druhy nemají žihadla, jiné je použijí jen tehdy, pokud se cítí ohrožené na životě.

Více informací o samotářkách najdete na www.vcelkysamotarky.cz.
Tento domek mohou využívat včely samotářky, ale i další užitečný hmyz. Více o užitečném hmyzu najdete na www.zivotnazahrade.cz.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.


Specifikace:

  • Rozměry: 17 x 16 x 18 cm
  • Hmotnost: 1,2 kg

Wildlife World

Britská firma Wildlife World je známá svojí láskou ke zvířatům a přírodě. A tak se není čemu divit, že kromě toho, že ve svých vlastních dílnách vyrábí unikátní sortiment budek, domečků a krmítek, věnuje se i osvětě a spolupráci s ekologickými organizacemi. Ve výrobě důsledně využívá jen certifikované FSC dřevo a ekologicky šetrné barvy a recyklovaný papír. Podporuje i organizace zabývající se ochranou klimatu.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky