Včelky samotářky - dům s průhlednými dutinkami

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro snadné pozorování zajímavých dějů ve včelích dutinkách.

2 135  včetně DPH

Není skladem

Kód: 373/7

Dostupnost: Na dotaz

  • Tento unikátní dům z dřevocementu nabízí včelkám samotářkám, ale i další užitečným hmyzákům (pavouci, slunéčka, mravenci…) nejen bezpečný úkryt pro rozmnožování a zimování, ale také umožňuje pozorování jejich skrytého života s minimálním rizikem vyrušování.
  • Doporučujeme pro školky, eko centra, ale i pro amatérské entomology.
Přední dřevěný panel z trvanlivého dřeva je otvírací. Uvnitř jsou zasazeny průhledné dutinky, takže je možné pozorovat dění v nich - kladení vajíček, vývoj larev i líhnutí nových včelek samotářek.
Čistění dutinek není nutné, včelky si dokážou vyčistit jednotlivé dutinky samy.
Cihla je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Přední panel je z trvanlivého tvrdého dřeva.

Doporučené umístění: Dům je dodáván s kovovým zavěšením. Lze jej snadno zavěsit přímo na strom, který potřebuje dobré opylení, ideálně však na slunné místo, chráněné před větrem. Můžeme ho zavěsit i do pergoly, zahradního domku (kam je možný vlet), pod přesah střechy kůlny a podobně. Pro pozorování je dobré domek umístit tam, kde se častěji pohybujete. Domek nechte venku i v zimě, mnoho tvorečků jej bude používat jak zimní úkryt.
Cihla slouží pro více druhů včelek samotářek. Včely samotářky mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny opylují nejlépe a často nahrazují běžné včely medonosné. Samotářek bohužel v přírodě ubývá a jejich přirozená útočiště a domovy mizí. Intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí. Včely samotářky jsou velmi mírumilovné, některé druhy žihadla nemají, jiné je použijí jen tehdy, pokud se cítí ohrožené na životě. Více informací o těchto užitečných opylovačích najdete na našich webech www.zivotnazahrade.cz nebo www.vcelkysamotarky.cz.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Materiál: dřevocement a voděodolný dřevěný čelní panel
  • Průhledné dutinky různých průměrů
  • Rozměry: výška 33 cm x šířka 21 cm x hloubka 15 cm
  • Váha: 9,2 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky