Včelky samotářky - dům s úkryty z jílu a slámy -. z dřevocementu

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro druhy včelek samotářek žijících ve stéblech a zdech.

1 199  včetně DPH

Kód: 377/5

Dostupnost: Skladem

  • Domek kombinuje dutiny v jílu s dutinami ve slámě, pro různé druhy včelek samotářek.
  • Díky různým průměrům poskytuje bezpečný úkryt pro rozmnožování více druhům včelek samotářek.
  • Výrobek má z čelní strany drátěnou síť, protože ptáci rádi vybírají larvy a vajíčka hmyzu a vytahují slámky.
Schránka domu je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost schránky domku (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř domku.
Domek musí zůstat venku celoročně, v zimě je používán jako zimní úkryt nejen včelkami, ale i řadou dalších užitečných hmyzích tvorečků. Čistění není nutné, včelky vše obstarají samy.

Doporučené umístění: Dům je dodáván s kovovým zavěšením. Lze ho snadno zavěsit přímo na strom, který potřebuje dobré opylení, ideálně však na slunné místo, chráněné před větrem. Můžeme ho zavěsit i do pergoly, zahradního domku (kam je možný vlet), pod přesah střechy kůlny a podobně. Pro pozorování je dobré domek umístit tam, kde se častěji pohybujete.

Včely samotářky mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny opylují přitom nejlépe a často nahrazují běžné včely. Bohužel jich v přírodě ubývá a jejich přirozená útočiště a domovy mizí. Intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí. Včely samotářky jsou velmi mírumilovné, některé druhy žihadla nemají, jiné je použijí jen tehdy, pokud se cítí ohrožené na životě.
Více informací o těchto užitečných opylovačích najdete na našich webech www.zivotnazahrade.cz nebo www.vcelkysamotarky.cz.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Materiál: dřevocement, slámky, jíl, kovová mřížka
  • Rozměry: 21,5 x 30 x 12 cm
  • Váha: 7,6 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky