Veveřácká kronika II

Vyrobeno v ČR

Druhé, přepracované vydání oblíbené kroniky.

Země původu: Český výrobek

400 Kč včetně DPH

Kód: kron

Dostupnost: Skladem

  • Druhé doplněné vydání populární Veveřácké kroniky
  • Barevné fotografie veverek
  • Napínavé povídání přímo od majitelky záchranné stanice pro veverky

Kateřina Soukupová zaznamenala v knize Veveřácká kronika celý život divoké veverky Pinky, která se usídlila v akátovém lese sousedícím se samotou, kde autorka žije. Po prvních náhodných pozorováních autorka pro veverku na zahradě postupně vybudovala systém vzdušných visutých mostů, krmítek a budek, díky čemuž mohla pozorovat, fotografovat a poté v knize zaznamenat řadu zcela unikátních událostí, jako je například veverčí porod, přenášení slepých mláďat mezi jednotlivými hnízdy, první krůčky mláďat po opuštění rodného hnízda či zajímavé peripetie veverčích rodičovských i "manželských" vztahů. Jedinečnost knihy spočívá nejen v nevídané délce šestiletého každodenního pozorování divokého tvora v jeho přirozeném prostředí, ale i ve čtivém podání, o čemž svědčí jak recenze, tak řada nadšených čtenářských ohlasů.

Po rozebraném prvním vydání z roku 2005 (mělo 288 stran) si lze nyní Veveřáckou kroniku koupit ve druhém, doplněném vydání dvojnásobného rozsahu z prosince 2012. Veveřácká kronika v pevné vazbě klasického knižního formátu A5 má 528 stran, z toho je 32 stran na křídovém papíře s více než padesáti barevnými fotografiemi. Dalších téměř 100 černobílých snímků pak ilustruje vyprávění přímo uvnitř jednotlivých kapitol.

A na závěr důležité doporučení pro ty, kdo vlastní první vydání Veveřácké kroniky z roku 2005. Jak je uvedeno výše, původní text byl nově zredigován a na řadě míst výrazně upraven, takže rozhodně nezačínejte knihu číst až od poloviny (od nově dopsaných kapitol), ale přečtěte si ji celou od začátku!

Specifikace:

  • Autorka knihy vede záchrannou stanici pro veverky, více na veveratka.cz a Facebooku.
  • Počet stran: 526
  • Vazba: pevná
  • Rozměry: 12 x 20,5 cm

Soukupová Kateřina

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky