Vonná svíčka ve skle The greatest candle 130 g - květ darjeelingu

Z recyklovaného materiálu Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Minimalizace odpadu Netestováno na zvířatech

Vonná svíčka vyrobena z recyklovaných rostlinných olejů bez toxických složek.

199  včetně DPH

Kód: EC12331

Dostupnost: Skladem

 • S originální vůní květin pocházejících z Himalájí
 • Vyrobeno z již použitých rostlinných olejů
 • Doba hoření až 30 hodin
 • S ekologickým atestem o zdravotní nezávadnosti
Přírodní svíčka The greatest candle s květinovou vůní vám doma vykouzlí příjemnou a uvolňující atmosféru, která je ideální zvláště pro nastávající čas Vánoc. Svíčka s originální vůní květin Himalájí vám vydrží až 30 hodin. V prvních okamžicích po zapálení svíčky si můžete užívat svěží travnatou vůní, která zvolna přechází do květinové vůně růží, jasmínu a hyacintu a vrcholem je pak vůně vanilky a pižma.

The greatest candle jsou navíc možná ty nejekologičtější přírodní svíčky vůbec. Vyrábí se totiž z již použitých rostlinných olejů, které výrobce získává v restauracích - nejčastěji se tak jedná o olivový a slunečnicový olej. Ten je při výrobě dokonale vyčištěn, filtrován a ztužen, aby nedocházelo k jeho oxidaci. Výsledný vosk je tak čistý, bez zápachu, stabilní a drží si svou kvalitu. Recyklace použitých olejů přispívá k ochraně půdy a vody před kontaminací. Rostlinné kuchyňské oleje - a to i přesto, že jsou v přírodě rozložitelné, mohou kontaminovat půdu a spodní vody olejnatými látkami. Jeden litr oleje může kontaminovat až 1000 litrů vody.

Běžné svíčky jsou vyráběné z parafínu - tedy z ropy. Jejich hoření vytváří nepříjemné saze a v nevětraných místnostech mohou být i karcinogenní. Svíčky The greatest candle neobsahují žádné toxiny, což je doloženo nezávislými atesty. Ty prokázaly, že se nemusíte bát karcinogenních barviv, dioxinů, emisí z formaldehydu, benzenu, těžkých kovů, kadmia, antimonu nebo arsenu. Výrobce navíc používá výhradně bavlněné knoty, které jsou bez obsahu olova a má dokonce i certifikát ÖKO-Tex Standard 100, který garantuje jejich zdravotní nezávadnost i bezpečnost pro životní prostředí. Ve svíčkách je použito pouze 3-4 % parafínu pro lepší spalování vosku a knotu, což je dramatický rozdíl oproti běžným svíčkám a nemusíte se bát žádného negativního účinku, jak potvrzují již zmiňované testy.


Specifikace:

 • Vůně: květ darjeelingu
 • Složení: Použité rostlinné oleje (převážně olivový a slunečnicový), směs vosků (rostlinný vosk získaný z olivového oleje, 3-4 % parafín), vůně
 • Rozměry: Průměr max 8 cm, výška 8,5 cm
 • Země původu: Portugalsko
 • Hmotnost vosku: 130 g
 • Vosk: Z použitých rostlinných olejů
 • Doba hoření: 30 hodin
 • Veškerá barviva mají ekologickou certifikaci Nordic Swan Ecolabel, garantující zdravotní i ekologickou nezávadnost.

The greatest candle

Značku pocházející z Portugalska založila skupina surfařů, kteří si uvědomili, že poté, co vylezou z vody, mají na těle lehký olejový film. Začali se pídit po tom, proč tomu tak je a zjistili, že částí jde o kuchyňské oleje, které se i přes čističku do vody dostávají.

Zahájili tak vývoj technologie Oil2Way. Ta umožňuje během několika minut přeměnit kuchyňský olej na dlouhohořící svíčku. Technologie je zcela bezpečná pro lidské zdraví i pro přírodu a životní prostředí. 

V průběhu vývoje nebylo použito žádné testování na zvířatech a produkt nepoužívá živočišné suroviny - všechny svíčky jsou tak vhodné pro vegany.

Vaše dotazy

Zpráva