Woodway - opakovaně použitelný kelímek z bambusu na kávu s sebou Bicycles Brown500 ml

Z recyklovaného materiálu Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Bez živočišných složek Minimalizace odpadu Opakovaně použitelný výrobek Netestováno na zvířatech

Nyní v akci jako doprodej starých motivů.

229  včetně DPH

Kód: 20380

Dostupnost: Skladem

Akce
  • Na horké i studené nápoje
  • Velmi dlouhá životnost
  • Vyrobeno z přírodních materiálů
  • V kelímku neulpívají pachy z nápojů
  • Bez obsahu BPA, ftalátů a jiných škodlivin
Opakovaně použitelný kelímek Woodway je skvělou alternativou k plastovým a jednorázovým kelímkům. Je vyroben z přírodních materiálů – z bambusu, kukuřice a přírodní pryskyřice a můžete jej používat řadu let.

Hlavní výhodou tohoto kelímku oproti jednorázovým nebo i běžným opakovaně použitelným je to, že i celé jeho víčko je vyrobeno z přírodního materiálu a obsah kelímku tak nepijete skrz plast nebo silikon. Vaši kávu nebo čaj si tak dopřejete bez jakékoliv pachuti.

Každý rok se vyhodí více než 100 miliard jednorázových kelímků z plastu. Doba použití takového jednorázového kelímku je asi 30 minut, v přírodě se poté rozkládá více než 450 let. Nerozložitelnost plastů je v současnosti považována za jeden z nejtíživějších environmentálních problémů. Kelímek Woodway tak přispívá ke snižování spotřeby plastů.

Hlavním materiálem pro výrobu kelímku Woodway je bambus, který se považuje za rostlinu budoucnosti. Je to druh stálezelené traviny, který má nejrychlejší přírůstky. Při vhodných podmínkách roste až o 60 cm za den a k tomuto extrémnímu růstu nepotřebuje žádná umělá hnojiva nebo pesticidy. I díky svým dalším vlastnostem, jako je jeho tvrdost a neporéznost, je označován za nejužitečnější a nejudržitelnější rostlinu současnosti. Bambusové dřevo je velmi pevné, ale zároveň velmi lehké a trvanlivé. Výrobní proces kelímků Woodway je environmentálně šetrný a má mnohem menší energetickou náročnost než výroba kelímků z plastu. Jeho uhlíková stopa je tak mnohem menší.

Kelímek je možné mýt v myčce, ale ručním mytím dosáhnete delší životnosti kelímku. Pokud se rozhodnete pro mytí v myčce, je potřeba vyjmout z víčka kelímku silikonový uzávěr, který by se při vysoké teplotě vody mohl poničit. Kelímek je odolný proti protékání, ale jeho víčko obsahuje milimetrovou dírku, aby nedocházelo k podtlaku a z kelímku se tak dalo pohodlně pít. Z tohoto důvodu se kelímek nehodí pro volné nošení v batohu nebo kabelce. Po použití ho doporučujeme umýt a nenechávat v něm po dlouhou dobu zbytky kávy nebo čaje, zamezíte tak možnému obarvení vnitřku kelímku. Kelímek nepoužívejte pro ohřev v mikrovlnné troubě. Při pádu na tvrdou zem může kelímek prasknout, stejně jako plastové výrobky, ale kelímek Woodway je vyroben ze silnějšího materiálu něž běžné kelímky.

Materiál, ze kterého je kelímek vyroben, je z 60 % zcela rozložitelný v přírodě. Zbylých 40 % materiálu představuje pojidlo - pryskyřici, která je zapotřebí pro to, aby jakýkoliv výrobek z bambusu a dalších přírodních složek držel tvar a aby bylo dosaženo co nejdelší životnosti výrobku. Tato pryskyřice nepředstavuje pro přírodu žádné riziko a má veškeré potřebné atesty pro bezpečnost materiálu a styk s potravinami. 

Kelímky Woodway prošly přísným testováním v zemi výroby i ve Slovinsku a s přehledem splňují všechna zdravotní kritéria Evropské unie, aby mohly být používány opakovaně na teplé i studené nápoje. Totéž zjistil i test prováděný Hygienickou stanicí hlavního města Prahy v ČR.

Upozornění: S ohledem na použitý materiál nejsou kelímky vhodné pro přímé vaření nápoje v kelímku za použití ponorného vařiče.


Specifikace:

  • Objem: 500 ml
  • Složení: bambusová vlákna, kukuřice, pryskyřice, silikon

Woodway

Woodway je mladá Slovinská firma založená Anjou a Alenem. Ti se rozhodli zareagovat na skutečnost, že je naše planeta zanesena plasty, které nejsou v přírodě rozložitelné a v mnoha případech se nedají ani recyklovat. Takovým příkladem jsou i jednorázové plastové kelímky. Každý rok se vyhodí více než 100 miliard jednorázových kelímků z plastu. Doba použití takového jednorázového kelímku je asi 30 minut, v přírodě se poté rozkládá více než 450 let. Woodway opakovaně použitelné kelímky jsou vyrobené z přírodních materiálů a jsou rozložitelné v přírodě. Jsou tak skvělou alternativou k běžným plastovým kelímkům na jedno použití. 

Vaše dotazy

Zpráva