Zelenina z ekozahrady - Pro radost i soběstačnost

Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Obsáhlá kniha o všem kolem přírodních zahrad.

Země původu: Český výrobek

759  včetně DPH

Kód: 0295439

Dostupnost: Skladem

  • Obsáhlá kniha o principech přírodních zahrad.
  • Naleznete zde rady, jak utvořit záhony, kompost, plán zahrady i jak výpěstky zpracovat.
Doporučení od Petra ze Zelené domácnosti:
Kdo by neznal Jardu Svobodu, jeho skvělé kurzy, knihu o ekozahradách a neméně skvělý a informacemi nabušený web www.ekozahrady.com. Mně osobně kdysi Jarda změnil život, byť jsem mu to ještě asi neřekl.
Jako čistokrevný pražák, žijící celý život v bytě, jsem zašel na jeden z jeho prvních kurzů před 14 lety. Jarda a jeho kurz mi otevřel svět, o kterém jsem snil, aniž jsem to nevěděl. Svět přírodních zahrad našich babiček, plné původních českých stromů, keřů a bylin, kde všechno má své místo a vše se o sebe dokáže postarat (když to dobře vymyslíme) bez toho, že bychom do toho těm rostlinkám pořád kecali, přesazovali, stříhali, tvarovali, polévali nějakou zaručeně neškodnou chemií..
Díky Jardovi jsem se přestěhoval na polosamotu a vysněnou přírodní zahradu si pořídil. A tak vlastně on může i za to, že vznikl náš obchod Zelená domácnost. To proto, že jsem k Jardovým rostlinkám přidal snahu pomáhat zvířatům kolem nás, což jde s přírodní zahradou ruku v ruce.
Na jeho novou knihu jsem se strašně těšil a jsem rád, že jí pár dnů po „světové“ premiéře najdete i v našem obchodě. Kdo si stěžoval, že jeho předchozí kniha je skvělá, ale že informací je tam tolik, že to čtete už po několikáté a stále nacházíte nové a nové postřehy a rady, obávám se, že tady to nebude jinak :-) Kniha Zelenina z ekozahrady je totiž výrazně větší, než Ekozahrady a má 544 stran.
Vřele doporučuji i pro líné zahradníky, jako jsem já, protože Jarda rozhodně nepatří k vyznavačům výsadby do přímek, záhonků do pravého úhlu a celodenní dřiny na nich. Přesto, nebo právě proto má tolik permakulturních úspěchů, o které se s lidmi rád dělí. Ví totiž, že jedna zahrada jaro nedělá, ale stovky a tisíce přírodních zahrad už ano. A že naše krajina to jaro potřebuje, o tom nemám pochyb. Petr Dobrý

Oficiální popisek vydavatele:
Kniha se zabývá zábavným permakulturním pěstováním zeleniny, a to od výběru místa pro záhony, přes jejich utváření mnoha různými způsoby, až po zúrodňování půdy, tvorbu kompostů a přidávání přírodních zlepšujících příměsí do půdy.
Osvětluje plánování jednotlivých druhů zelenin, jejich kombinace vzhledem k praktičnosti a kráse, střídání v jednom roce i v průběhu let. V knize je vysvětlen pojem záhonoviště, ale také například to, jak si lze udělat v části zahrady nebo rodového statku zeleninový ráj s mnoha dalšími prvky (letní kuchyní, altánem, skleníkem, vodními záhony, pařeništěm, kůlnou, kompostovištěm, bylinkovou částí, trvalkovou částí, sklípkem, oplocením a zídkou).
Autoři se věnují také tomu, jak chovat kachny či slepice a vhodně je začlenit do pěstitelského systému. Jednotlivé zeleniny budou v knize podrobně popsány – najdete návod na jejich pěstování, možnosti volby odrůd a forem. Autoři předkládají osvědčené recepty na zpracování úrody: raw, smoothies i chutná vařená veganská jídla – nejlépe taková, která se snadno připraví v letní kuchyni nebo v altánku přímo u záhonů. Kniha bude natolik lákavá, že zeleninu začnou pěstovat i lidé, které by to nikdy předtím ani nenapadlo.


Specifikace:

  • Jaroslav Svoboda, Lada Svobodová
  • Formát: 206 x 244 mm
  • Vazba: pevná
  • Provedení: barevné fotografie, kreslená schémata a návody a recepty na zpracování úrody, ilustrace Zdeňka Morávková
  • Počet stran: 544 stran

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky