Recenze: Jak zachránit včely

414

V názvu je sice uvedeno slovo včely, ale podtitul hned upřesňuje, že jde o včely divoké, tedy ne ty medonosné chované v úlech. Divokým včelám tedy včelkám samotářkám se na blogu věnujeme pravidelně a máme i samostatný web. Pokud ale zatoužíte mít informace v papírové podobě, tak tahle kniha by vás mohla potěšit. Najdete v ní základní témata, která se týkají včelek samotářek, a navíc velké množství fotek.

Jak zachránit včelyKniha je celobarevná, všude na vás vykukují fotky včelek, jejich obydlí nebo květin vhodných pro náš opylující hmyz. Někdo si řekne, že fotky jsou zbytečné, jde o informace, ale já osobně mám ráda knížky, ze kterých na mě dýchne nálada související s tématem. Zvlášť pokud se jedná o knihu spíše naučnou.

V knížce najdete nejdřív základní představení včelek samotářek a pak jednotlivé okruhy, jako je potrava pro včely, kde včelky hnízdí a jak jim třeba nějaké obydlí vyrobit (plus kopu inspirace na vlastní zahradní projekty, které nasytí včelky). Ke konci jsou rozepsané i jednotlivé čeledi divokých včel, k tomu fotky zástupců. Publikaci bych se vůbec nebála dát někomu jako dárek, třeba v kombinaci s nějakými semínky květin vhodných pro včelky nebo rovnou s rostlinou v květináči.

Komu bych knihu doporučila?

Určitě někomu, kdo se zajímá o přírodní zahradničení a chtěl by si vytvořit svůj koutek pro včelky samotářky. I úplným začátečníkům a trochu pokročilým. Tomu, kdo se zajímá o samotářky, ale i tomu, kdo má rád zahradní projekty na pomoc přírodě, velká část knihy je totiž věnována rostlinám, tedy potravě pro včelky a jiné opylovače.

 

Knihu Jak zachránit včely zakoupíte ZDE.

Jestli sháníte informace jen o potravě pro opylující hmyz, tak doporučuju knihu Zahrada pro včely.

Mohlo by vás také zajímat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.