Příběh Zelené domácnosti

Zelenou domácnost založila rodina Dobrých v roce 2010 s cílem provozovat obchod, který bude díky svým zákazníkům pomáhat přírodě kolem nás a také přispívat k ozelenění domácností. Časem vybudovali unikátní obchod, který nemá v ČR konkurenci nejen pro svoje jedinečné výrobky často vyvinuté s odborníky na zvířata, ale i pro svoji neutuchající osvětu jak pomáhat přírodě na každé zahradě i třeba okenním parapetu.

V roce 2024 došlo k prodeji firmy České společnosti ornitologické, která je s počtem 7 tisíc členů nejsilnější neziskovou ochranářskou organizací v Česku. ČSO chce pokračovat v obchodní filozofii Zelené domácnosti, která si dlouhodobě zakládá na prodeji kvalitních výrobků, přičemž cílem není prodat co nejvíce za nízkou cenu, ale prodávat produkty s nejlepší celkovou hodnotou pro ochranu přírody. Příkladem je exkluzivní zastoupení výrobce kvalitních ptačích budek Schwegler v Česku.

„Přijmout nabídku ke koupi Zelené domácnosti jsme se rozhodli i proto, že v posledních letech významně roste zájem lidí o ptáky a přírodu v jejich bezprostředním okolí. Každodenní kontakt s přírodou má i prokazatelné pozitivní dopady do našeho fyzického i psychického zdraví. S pomocí Zelené domácnosti jdeme tomuto trendu naproti, a navíc posilujeme trvalé a nezávislé financování naší hlavní neziskové činnosti,“ doplňuje Zdeněk Vermouzek, ředitel České společnosti ornitologické.

Zelená domácnost tak i nadále pomáhá přírodě, přičemž veškerý zisk z e-shopu jde přímo na ochranu ptáků a jejich lokalit.