Řešení reklamací

Pokud něco není se zásilkou od nás v pořádku a nevíte, jak postupovat, seznamte se, prosím, s našimi reklamačními pravidly. Pokud i potom budete mít jakékoliv nejasnosti, kontaktujte nás na tel. 777 755 471 nebo na e-mail info@zelenadomacnost.com.


Reklamace zásilky zaslané Českou poštou:

Viditelné poškozený obsah balíku při převzetí
Pokud je balík viditelně poškozen již při přebírání zásilky od doručovatele nebo na poště, zásilku nepřebírejte a nechte ji vrátit zpět odesílateli (nám). Nás o této skutečnosti po odmítnutí převzetí pouze informujte telefonicky nebo písemně. V takovém případě reklamaci s Českou poštou vyřizujeme dále my a vám pošleme náhradní zásilku hned, jak to bude možné.
Zjištěné poškození obsahu balíku až po otevření balíku (neporušený obal)
Pokud zjistíte, že zboží je poškozené až po otevření balíku (neporušený obal balíku), je potřeba reklamaci uplatnit do 48 hodin od převzetí zásilky na nejbližší poště a nás o skutečnosti informovat telefonicky. V tomto případě nemůžeme reklamaci uplatnit my. Dle podmínek ČP může zásilku, která již byla převzata, reklamovat pouze příjemce. Zásilku je potřeba odnést na poštu k sepsání Zápisu o škodě spolu se všemi obaly - vnitřními i vnějšími, aby bylo patrné, že byla dostatečně zabalena.
Poškození jen některého z výrobku v balíku
Pokud je poškozen jen některý z výrobků v zásilce, zavolejte nám. Domluvíme nejjednodušší postup vyřízení reklamace.

Reklamace zásilky zaslané PPL:

Postup při poškození obalu balíku při převzetí balíku
Při převzetí zásilky zkontrolujte, zda je obal neporušený a zásilka nevykazuje zjevné známky poškození. Pokud je obal poškozen, zásilku převezměte s písemnou poznámkou „přebírám s výhradou“. Pokud následně po rozbalení zjistíte, že je poškozený obsah, oznamte tuto skutečnost neprodleně - nejpozději však do tří dnů od data doručení přímo dopravci na telefonní číslo 840 775 775 a vyžádejte si sepsání zápisu o škodě, nebo elektronicky na http://www.ppl.cz/main2.aspx?cls=reklamace. Ideálně informujte o problému i nás na e-mail: info@zelenadomacnost.com nebo telefonicky na tel. 777 755 471.

Postup při poškozní obsahu zásilky bez poškození obalu
Pokud zjistíte poškození obsahu zásilky až po jejím převzetí a přitom obal nebyl poškozen, oznamte tuto skutečnost neprodleně, nejpozději však do tří dnů od data doručení přímo dopravci na telefonní číslo 840 775 775 a vyžádejte si sepsání zápisu o škodě, nebo elektronicky na http://www.ppl.cz/main2.aspx?cls=reklamace. Ideálně informujte o problému i nás na e-mail: info@zelenadomacnost.com nebo telefonicky na tel. 602941871.

K reklamaci zásilky je potřeba uschovat všechny obaly, vnitřní i vnější (včetně štítku s adresou a kódem). Doporučuje se pořízení fotodokumentace. Poškozený obsah, nebo jeho část, vám dopošleme, jakmile to bude možné.

Zboží nebylo dodáno kompletní nebo byl dodán jiný výrobek.
Stávat by se to nemělo, ale jsme jen lidi. V takovém případě nás kontaktujete telefonicky na tel. 777 755 471 nebo písemně na info@zelenadomacnost.com. Najdeme společně co nejjednodušší řešení záležitosti, které vám bude vyhovovat.

Reklamace nefunkčního výrobku
(zjednušující výtah z našich obchodních podmínek, které naleznete ZDE)

Pokud zjistíte, že námi dodaný výrobek není plně funkční, zavolejte nám nebo napište na e-mail info@zelenadomacnost.com. Domluvíme společně pro Vás co nejjednodušší další postup pro řešení problému.Takovou reklamaci můžete také uplatnit osobně na naší prodejně nebo zaslat na naši adresu Inreko spol. s.r.o., prodejna Zelená domácnost, Branická 66, Praha 4, 147 00. Společně se zbožím zašlete nebo přineste doklad potvrzující koupi zboží a případně číslu účtu, kam máme peníze poukázat, pokud chcete vrátit peníze, případně napište, že požadujete výměnu za nový výrobek. Samozřejmě nám také popište problém reklamovaného výrobku.

Věnujte prosím dostatečnou pozornost balení reklamovaného výrobku při případném zasílání výrobku zpět poštou.

V případě, že jste spotřebitel, máme 30 denní lhůtu na vyřízení reklamace, ale obvykle vše vyřizujeme mnohem rychleji, a to i v případě, že s námi obchodujete na základě obchodního zákoníku – nakupujete na IČO.

Náklady na zaslání reklamovaného zboží zpět vám uhradíme při splnění následujících podmínek:

reklamace bude uznána jako oprávněná (nebude se jednat např. o závadu způsobenou chybnou obsluhou, mechanickým poškozením apod.) a doložíte nám výši nákladů (sken účtenky za poštovné). Takto vám můžeme proplatit jen adekvátní náklady, s ohledem na povahu kupovaného výrobku. Tedy například náklady na poštovné, ale ne za taxi službu nebo použití vlastního automobilu.

Na dárky, které přikládáme k některým objednávkám, nelze uplatňovat žádná práva spotřebitele.

Vrácení zboží ve 14 denní lhůtě
(jednoduchý výtah z našich obchodních podmínek, které naleznete ZDE)

Dle občanského zákoníku má každý spotřebitel právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu a to do 14 kalendářních dnů od data převzetí zboží. V případě, že nejste spotřebitel a zboží bylo nakoupeno v rámci vaší obchodní či podnikatelské činnosti, právo na odstoupení, dle obchodního zákoníku, ale nevzniká.

Zboží můžete takto vrátit osobně na naší prodejně, nebo zaslat na naší adresu Inreko spol. s r.o. - Zelená domácnost, E21PARK, Hrusická 345, Mirošovice, 251 66. Společně se zbožím zašlete doklad potvrzující koupi zboží a číslu účtu, kam máme peníze poukázat.
V případě vrácení zboží bez udání důvodu nese kupující náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.

Vzor formuláře pro odstoupení od smlouvy:

Adresát
INREKO spol s r.o.
se sídlem
Branická 659/107, Praha 4 147 00,
IČ 48026492
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 14245
info@zelenadomacnost.com

Oznamuji, že tímto odstupuji od smlouvy o nákupu tohoto zboží:

Datum objednání:

Datum obdržení:

Číslo objednávky:

Jméno a příjmení spotřebitele:

Adresa spotřebitele:

E-mailová adresa spotřebitele:

Telefon spotřebitele:

Datum:

Podpis spotřebitele (pokud je tento formulář zasílán v listinné podobě):